224. als claes, adriaen ende hieronimus voir trestoer vanden am bachten jcixvi xiiij fi iiij k. Noch vanden zeluen drije zonen ouer de overzetterie eiule verhalen vanden ambachten ende thier.den vande Iv M' op huerluden namen als nv gedaen ix xvi fi ix '1. van vuijtschulden als tsterfhuijs sculdicn es. Es tseluer sterfhuis sculdich ouer diuersche sculden aen diuersche persoenen ter somme van. lxxxiij vj viij k. noch compt joncvr. cornelie van brouhese weduwe franchoijs claesouer zekere vercochte moeren binnen huere huwelicxe voerwaerde begrepen van niet .vervreempt te warden mits- gaerders noch ouer een geloste rentetsainen vercocht bij mr. franchoijs in zijn leuen ende dair af ontfangen tsamen ter zomine vaniijl gr. Ende alsoe hier van behoort te vallen restoir ende reparatie volgende tcoiitract van huwelicke in date den xxve Julij a°. xvcxxvij dair inne gecaveert wartelck zijne goeden ten hu- welijcke gebracht niet te warden vervreent, soe heeft mr. fran choijs claes Zn van Zandijck in zijn leuen gecaueert ende ge- ordoneertdat zijn voirsz. huisvr. zal hebben in assignatie tot betalinge ende restouratie van de vorss. penninghen, een houffue gelegen in steenberghen groot xliiij gem. geldende jairlijcx Ixxx guldens. Ende alsoe tseluer gesciet is binnen zijn leuenzee en wert de zeluer houtfe met haer geuolge lner niet gerekent in bonis maer wart den eijgendomme van den geassigneert de vorne joncvr. van bruhese ende dat in betalinge van hare vercochte moeren, hier ter somme van iijcl gr. Ende alzoe dese voirsz. houffue belast es bij mr. Franchoijs in zijn leuen belast ende staet op een rente van xxij carol. gulden tsiaers ancommende zoetkenmet huere consorten tot steenbergen ter lossen den penninck xvi bedragende xlviij xüj iiij k zoe competeert joncvr. cornelie van brohese

Archief | 1878 | | pagina 228