236 eere te helpen naer hueren ouders afcompste ende geboorte." Omtrent de kinderen van mr. Frauchoys kan nog het vol gende worden medegedeeld. Liuvina was bij het opmaken van den inventaris, den 4 December 155L twee en-twintig jaren oud en moet dus om streeks 1529 zijn geboren, en haar oudste broeder Nicla.es in 152S, want het huwelijk van mr. Frauchoys was in 1527 gesloten. Deze Niolaes of Claes van Zandijck komt verder niet in Zierikzee in eenige betrekking voor. Ik vermoed- dat hij dezelfde is als Nicoi.aas van Zandijck die hot verbond der Edelen heeft geteekend en van wien J. W. te Water schrijft in zijne historie van dat verbond, deel IIIbl. 402 en volgg. Hij zou dan getrouwd zijn geweest met Elisabeth van Tres long en de betrekking hebben bekleed van baljuw van den Briel. Dat de door J. W. te Water bedoelde Claas van Zandijck ook Zandwijk wordt genoemd strijdt niet tegen mijn vermoe den. Zelfs mr. Frauchoys, die zelf zeer duidelijk teekende als Zanddijckwordt in liet begravingregister der Sint Lievens-Monsterkerk genoemd: meester Franse van San- wijck boven welke woorden evenwel geschreven is n van Zanddijck secretarisF Ook in een ander stuk is de naam van Zandijck met dien van Zandwijk of Santwijk verwisseld. In de geslachtlijst van IIaemstede medegedeeld door Smai,- legange (bl. 684), wordt vermeld Catharina van IIaexi sted e dochter van Witte en Barbara van Lier, en ge huwd met lliKKONYMUs van Sandijck "die kinderen uit haar gewonnen heeft.11 Deze Hieuokymus is zeer waarschijnlijk de jongste zoon van mr. Frauchoys en dezelfde als Jeroni- mus van Sandijk, die volgens liet register op de raadsnotu- len van Zierikzee den 8 Juni) 1580 tot raad werd geëtigeerd, in plaats van inr. Lieven Janszoon Keersemaker. In het archief van Zierikzee nu is aanwezig een notarieel afschrift van een codicil van den 20 July 1589 waarbij

Archief | 1878 | | pagina 240