240 bedoeld photogram aan de leden dier instelling werd getoond en later met bewilliging van dit genootschap ook in de wer ken der akademie is opgenomen. Te gelijker tijd liet het door eene bekwame hand eene ge trouwe afteekenmg van den steen op de juiste grootte vervaar digen bestemd om in de Zdanclia Mostrata, bij de overige afbeeldingen der Nehalennia's te worden bewaard 2) en te vens, op groolere schaal dan het vorige, een nieuw photogram, om daarnaar de plaat te doen lithograplierendie in de eerst- verschijnende aflevering van het Archief zou worden opgeno men en zich zoude aansluiten aan den atlasbehooren de bij de hiervoren bedoelde werken van dr. Janssen en Dresselhuis. Bij een en ander kwam het bestuur de voorlichting en medewerking van den heer mr. E. J. Kieiir. 3) zeer te stade, onder wiens toezigt en dat van den secretaris die plaatsteeds met naauwkeurige vergelijking der proeven met het origineel, daartoe door den heer Keuijthoef welwillend ter hunner be schikking gelaten, op de steendrukkerij van den heer P. W. van de Weijer te Utrecht, met de meest mogelijke zorg is bewerkt. Het is opmerkelijk dat deze steen niet zoo als al de anderever in zee op het strand waar men vermoedt dat het oude Domburg heeft gestaan is gevonden maar uit het l) Nehalennia altaar onlangs te Domburg ontdektbeschreven en toege licht door dr. C. Leemans, overgedrukt uit de Verslagen en mededeelingen der koninklijke akademie van wetenschappenaf deeling letterkunde 2e. reeks deel II, 8°. groot 25 bladz. 3) In deze verzamelingwaarvan de inventaris door den heer mr. M. F. Lantsheer wordt bewerktvan welken reeds drie afleveringen het licht hebben gezienzijn ook voorhanden alle gravures en teekeningen op de Neha lennia beelden en andere Domburgsche oudheden betrekking hebbendewaar onder zeer zeldzameb. v. eene gekleurde afbeelding van de wijzewaarop de gedenksteenen op 5 Januarij 1647 op het strand gehaald en geborgen zijn. Zie Zelandia illustrataI bl. 5256. 3) Zie ook diens mededeeling in de Nederlandsche spectator 1871, no. 7, bl. 49.

Archief | 1878 | | pagina 244