39 weduwe van Namen, deze plaats aan de stad Sluis in erfelijke rente voor 50 stuivers par.'s jaars. (Zie Bijdragen tot de oud- heidk. en geschiedenisinzonderheid van Zeeuwsch- Vlaanderen II, 343.) Deze //plekke lands" werd eerst later Sint-Juliaans- plaats Eruit- of Appelmarkt geheeteu, en nu nog Garenmarkt, schoon er nimmer vlas- of garenmarkt gehouden wordt. (14). II. De Vischmarkt. Zij strekte zich uit tot aan de Merseniers- en de Pasteidestraatook het Windgat en Sub- boudensstraat geheeten. Zij was dus aanmerkelijk grooter dan ze nu zou kunnen zijn. De regeering der stad liet in de 15" eeuw geene gelegenheid voorbijgaan om haar uit te breidenwaarom zij verscheidene huizen kocht, aan de nu geheel verdwenen west zijde der Merseniersstraat gelegenwaarvan de huizen achter waarts aan den Vliet grensden. De Vischmarkt wordt en wel dat gedeeltedat aan den Zuiddijk (de Meerminnestraat) grensde niet zelden alleen de Markt genoemd. Onder de Vischmarkt lag sedert eeuwen de sluis van Aardehburger am bacht bewester Ee. Nadat Sluis, volgens de overeenkomst van 1390, de ver vallen sluis had laten herstellen, gaf zij deze den 15en Sep tember 1408 weder aan genoemde watering over, die ze voort aan gehaafdigd. i. in goeden toestand, moest houden te haren koste. (Zie Bijdragen enz., IV, bl. 81 en 82.) Toen in 1857 de kaai te Sluis werd vernieuwd en het kanaal van Brugge naar Sluis tot in de kaai werd doorgetrokkenwerd de oude sluismond dichtgemetseld. Sedert jaren echter had de sluis geen dienst meer gedaantengevolge van de hand over hand toene mende opslikking van het Zwin. Een deel van den overouden wa tergang van Aardenburger ambacht werd verkocht aan de eigena ren der aanpalende huizen en in tuingrond of erve herschapen. (15). IIT. De Korenmarkt, de Nieuwe Markt, de Melkmarkt. Van deze drie namen is de eerste het langst blijven bestaan. De derde vervieltoen in het mid den der 15" eeuw de bestrate plaats vóór 't Poort- of Schepenhuis, nu het Stadhuis, dezen naam kreeg. In 1654-

Archief | 1878 | | pagina 285