51 jongste gilde van- den voetboog" 2 kannen rooden wijn. (35) w. Het Keun- of Konijnenhof der Obser vanten Nog op bet eind der 18e eeuw werd het weitje op de Oostkeure, dat lag waar weleer het //Cuenhof" der Grauwbroêrs gevonden werdhet Keunhofsweitje genoemd. (36). Het Kaarsgietershof. Dit hof lag ten zuiden van den Zuiddijkop de Oostkeure, oostwaarts van de Min neputstraat. Een straatjewaarschijnlijk de Sint-Brandaris- straatleidde er heen en men vond er eene brug bijwaar schijnlijk eene brug, die van den Zuiddijk over de Riole lag. Meer weten wij er niet van en nauwkeuriger kunnen we de ligging niet bepalen. (37). x. De lieiligegeestmolen bij de West poort. De Heiligegeest beteekent wat men nu noemt de Diaconiede Armen den Disch. Deze naam vindt zijn oor sprong in Handelingen Y vers 3. De Heiligegeestmolen bij de Westpoort was de gemeenschappelijke bezitting van den Heiligegeest der Onze-Vrouwe- en dien der Sint-Janskerk. De overige twee Ileiligegeestmolens behoorden aan dien dei- laatste kerk alleen. Den 15™ September 1494 beloofde Staes- sin Moyeait onder behoorlijken borgtochtden zilveren hei- ligengeest ongetwijfeld eene afbeelding van den Heiligen Geest in zilver welke aan de Sint-Janskerk toebehoorde en die door hem vervreemd zoude zijnten buffette van sche penen te brengen. De geslachtsnaam Heiligegeest zal wel zeld zaam zijn. Wij vonden den 13™ April [a°. eenen Antonis Heligheest vermeld dienaar in Aardenburger ambachtd. i. sergeant of schutterstaande onder den Berijder. Men vond behalve de drie genoemde Heiligegeestmolens nog vier andere molens te Sluiséén nabij de Zuidpoortaan de oostzijde der Zuidkeure. Het land van het Sint-Catharinacon- vent- grensde achterwaarts aan den molenwal van dezen molen. Een molen stond er nabij den Heiligegeestmolen van Sint-Jan en wel op de Opschote. Een derdekleinerestond aan het uiteinde der Hendrik-Janszoonstraat. De meeste stonden op

Archief | 1878 | | pagina 297