52 de barmen of dijken der vest of in hare nabijheid. In den naam 's Gravenmolen zal wel eene herinnering bewaard worden van het maalrecht, dat de Lambinvlieters in November 1293 aan graaf Gui van Dakpierre schonken. llen llcn December 1542, gaf de molenaar Jan de Vos 's graven molen [nu 's keizers molenwant Karei, IIgraaf van Vlaanderen, was, als Karei. V, keizer van Duitschland] over in handen van 's graven ontvanger te Sluisafziende van de pacht, die hij, eenige jaren geleden, overgenomen had van Jan Reynaert. De schatting van de verschillende deelen van den molen is zeer merkwaardig Hij werd in 't geheel geprezen op 231 pond, 14 scliell. par. (38). bb. Het oude Waterschap op de Oost keu r e. Dit waterschap werd ook de Minneput en later het Paardenwater geheeten. Men drenkte er blijkbaar het vee. (39). ff. De Minnebrug. De Minnebrug is de eenige der vele grootere of kleinere bruggen binnen Sluis, welke tot op het eind.e der 16e eeuw bleef bestaan. Zij leidde van het Onze- Vrouwekerkhofde Minnebrugstraat of Minnestraat, over den Watergang van Aardenburger ambacht bewester Ee, naar de Vleeschhouwersstraat en de Maagdenstraat. De brug over de Vischmarkt,de bruggen over de ïtiole aan de zuidzijde van den Zuiddijkaan den ingang der Hendrik-Janszoonsstraat, der Sint-Brandarisstraatder Oostkeurestraat vóór Sint-Chris- toffelsgasthuis de brug vóór 's Graven molen die ten noor den van den Zuiddijk bij den Rolleweg en achter Sint-Chris- toff'elsgasthuisbeide over de Rioledie aan het einde der Ridderstraatdie in de Visschersstraat verdwenen alle in de 15e eeuw. (40). hh. Het Sluisje op de Zuidkeu re. Het diende tot regeling van de waterloozing der Riole, die gemeen schap had met den Watergang van Aarden burger ambacht be wester Ee. (41). jj. Ligging van het Huis van der Mude in de 16e eeuw. Men noemde 't ook 't Huis en erf der

Archief | 1878 | | pagina 298