54 straat, BrucstraatBruxstraatzooals" men voor Brugge-am- bacht ook Brux-ambacht schreef. In (le 2e helft der 153 eeuw vond men aan de zuidzijde der Brugstraatnabij de Westpoortverscheidene houttuinen ook aan de noordzijdebenevens onderscheidene zoutkeeten en ervenwaar men de masten op leidie door het Mastgat werden aangevoerd. Dat deel der Brugstraathetwelk van de Mosselstraat naar de Westpoort liep, werd den 27™ Maart 1851 door de stad Sluis verkocht, aan wijlen den heer Joh. le Boy. 't Is nu tuingrond en het eigendom van den heer Dan. de Smidt. Het overgebleven deel der Brugstraat wordt nu de Papen hoek geheeten. Men vond hier vroeger, aan de zuidzijde der straat de Roomsch-Katholieke kerk de woning van den pastoor. Een priester werd oudtijdsgelijk deskundigen wetenzonder eenige hatelijke bedoeling, paap geheeten, en de Papenhoek heet dus klaarblijkelijk naar den Roomsch-Katholieken priester, die aldaar woonde. Nu vindt men er nog de nieuwe fraaie woning van den pastoor. Aan de noordzijde der Brugstraat westwaarts van de Mosselstraat, vond men in de 16e eeuw eene plaats, welke den naam van //de Yen tedroeg. (43). 4. De Kamper straat, 't Zou mij niet verwon deren zoo deze straat haar naam droeg naar de stad Kampen wier bewoners reeds vroeg een aanzienlijken handel dreven op Vlaanderen en daar bijzondere handelsvoorrechten bezaten In 1556 vond ik deze straat, bij verbastering, Kern pes tra at genoemd. (44). 5. De Yisschersstraat In 1415 vind ik de Korte-Visschersstraat genoemd, ongetwijfeld het kleinste van de twee deelen waarin de Yisschersstraat gescheiden werd door de Riolewelke destijds nog naar de Westpoort liep en waar over hier eene brug lag. Aan de oostzijde der Yisschersstraat vond men eene plaats de Iluerye [P] geheeten aan wier noord-, zuid- en westzijde men een tiental kamerenen een huis vond. De Yisschersstraat droeg ongetwijfeld haar naam naar

Archief | 1878 | | pagina 300