55 de visschersluidie aldaar woonden, in de nabijheid van de Vischmarkt. (dok de Visscherssteeger van alle steegers op het Zwin het dichtst bij de Vischmarkt en de Visschersstraat gelegen heeft ongetwijfeld zijn naam aan hen te danken. (45). 10. De Oostzijde van den Vliet. De Vliet ook wel Turfvliet geheetenwijl de turfschepen aan vankelijk hier gelost werden strekte zich uit van de sluis onder de Vischmarkt tot in het Zwin, tusschen den Sint-Lie- vens- en den Visscherssteeger. "t Woord Vliet doet ons ter stond denken aan den naam Lamminsvliet, d. i. Lam- bertusvlietdien Sluis in de 13° en het eerste vierendeel der L4e eeuw óók gedragen heeft, 't Was een woord, dat in 't zoogenaamde Oost-Vrije gen eigennaam van plaatsen en stroomen hielp vormen. Men denke slechts aan Reingersvliet (boven Mude), Hugovliet (boven Biervliet), Oostvliet (in 't eiland Kadzand), nu alle drie verdwenen; aan Biervliet en het veel jongere Nieuwvlietaan den Goodsvlietden Eevlietden Ruusschen vliet e. m a. Waar stroom en dorp denzelfden naam dragengelijk o. a. met Oostvliet en Reingersvliet het geval isdaar heeft ongetwijfeld de eerste zijn naam gegeven aan het tweede Ook BiervlietHugovliet en Lambinvliet heeteu hoogstwaarschijnlijk naar gelijknamige wateren. (46). 11. De Mersen iersstraat. Sint-Nicoi,aas was de beschermheilige der Sluische Merseniers en oude-kleer- koopersin later eeuw ook die der vettewariers grutters kaarsenmakersolieslagers en pruikmakers. De westzijde der Merseniersstraat was tegen den Turfvliet aangebouwd. Ging men van de Sint-Joriskapel noordwaartsdan liep men in de keel" der Merseniersstraat. Reeds op het eind der 16° eeuw was de westzijde dezer straat geheel verdwenen. Hare oostzijde is nu dat gedeelte der kaaihetwelk tusschen de Pasteistraat en de Hoogstraat is gelegen. De MerseniersstraatMaerse- niersstraat, liep uit op den Sint-Lievenssteeger en droeg haar naam naar de Merseniers (winkeliers marskramers), die er woon-

Archief | 1878 | | pagina 301