56 den. Reeds vóór 1377 vinden wij er den gegoeden Jan Magnus den Mersenier. Zie verder bij de Sint-Nicolaasstraat. (47). 13. De Kerkstraat. De Kerkstraat werd aldus geheeten omdat zij naar de Onze-Vrouwe- of Mariakerk leidde. Toen dezebezweken onder den last der jaren in 157 7 was ingestortkreeg de straat den naam van Oude-Kerkstraatdien zij nu nog draagthoewel er geen spoor van de vroegere Maria kerk meer te vinden is. Dat men dien naam tot heden ten dage behouden heeftvindt zijne verklaring ook wel daarin dat de vroegere Dinsdagstraat, naar de nieuwe kerk der Her vormden den naam van de Nieuwe-Kerkstraat heeft gekregen. Aan de westzijde der Oude-Kerkstraatnoordwaarts van de plaats waar vroeger de Krepelstraat gevonden werd vindt men nu de nieuwe Roomsch-Katholieke kerk, in 1828 gesticht. De straatwelke uit de Kerkstraat naar de Korenmarkt liep droeg geen bijzonderen naam. Eerst in de 2e helft der 16e eeuw kreeg zij dien van de Vinkelstraat. Ook in andere plaatsen vond men eene Venkelstraat, wat wel hetzelfde zal zijn. (48). 14. Het Begijnhof. Dezen naam droeg dat ge deelte der Kerkstraat, hetwelk van de Krepelstraat tot aan het Onze-Vrouwekerkhof liep, denkelijk naar een Begijnhof, dat hier gestaan heeftdoch waarvan wij nergens eenige melding vonden gemaakt. Den 25 Eebruari 1577 krijgen dischmees- ters van de Onze-Vrouwekerk van de magistraat verlof om al de huizingen van den Disch te verkoopen behalve twee kleine huisjes in 't Begijnhof, bekwaam om schamele lieden op den Disch levende, daarin te laten wonen. (49). 15. De Krepelstraat. De Krepelstraat, in later eeuw Kreupelstraat geheetenontleent hoogstwaarschijnlijk haar naam aan zekeren Klaas de Ceepel waarschijnlijk zoo geheetenomdat hij inderdaad fkrepel" was die er reeds vóór 1377 gewoond heeft. Ook in andere steden o. a. in 't nabijgelegen Brugge werd eene Kreupelstraat gevonden. Wie daaromtrent iets naders begeert te wetendien verwijzen we naar 't geen daarover door de heeren van Vloten,

Archief | 1878 | | pagina 302