61 De grenzen van den Sluisclien Ouden Polder waren ten zuiden de Zuiddijk, van de Vischmarkt tot nabij de Oost poort ten westen de oostzijde van den Vlieten de Merse- niersstraatdie samen één geheelden Oostdijkvormden en den Vliet bepaaldenten noorden de Hoogstraathet Raas eerst óók Hoogstraat geheeten of Pijnersdijk en de Pijners dijk en ten oosten de Pijnersdijk die aan den Zuiddijk sloot. De grenzen van den Sluischen Nieuwen Polder waren: ten zuiden het Raas en de Pijnersdijk ten westen de Nieuwe Steegerten noorden de Nieuwe Kaaien ten oosten de dijk die den Moitijnspolder ten westen bepaalde De gronden van den Nieuwen Polder bestonden voornamelijk uit het Raas eene bank of plaatdie zich in het Zwin vóór de Hoogstraat had gezet, met den vloed overstroomd werd, doch bij ebbe droog- liep en toen zij daarvoor rijp was bedijkt werd. Het groot ste gedeelte van Sluisal wat ten noorden van den Zuiddijk en de Brugstraat ligtis uit de wateren van het Zwin op gekomen. Het erfdat ten noorden van de Hoogstraat en de Nieuwe Kaai aanslibde, noemde men //de nieuwe erve, gewon nen uit de wateren van den Zwen e." (60). 30. Het Hen drilt-Baststraatje. Vóór 1390 heette dit straatje het Meeus-Meeus-straatje. Later werd het, naar zekeren Willem Ewouds (Eeuwouds)Willem-Ewouds- straatje genoemd, of verbasterd uit Willem-Eeuwsstraatje, door den invloed der laatste letter van Willem, Willem-Meeus-straatje. In zeker stuk uit het begin der 16e eeuw staat boven Hen drik- Baststraatje Willem-Meeusstraatje, De oudere naam was toen dus aan 't verdwijnen. Hendrik Bast was o. a. in 1399 deken van 't gilde der klerken in Onze-Vrouwekerk en in 1404 schepen der stad. Een deel van zijn land werd op het eind der 14c eeuw verdolven in de nieuwe vesten der stad. Het gedeeltedat van dit straatje is overgeblevenbehoort thans aan de Hervormde kerk te Sluis, 't Komt met een hou ten traliepoortje op de Groote Markt uit.

Archief | 1878 | | pagina 307