63 meer stonden en het zesde gedeelte weiland werd, gingen de oude namen ook daar geheel verloren. Dat de Merseniersstraat veel hooger ligt dan de Groote Marktvalt elkdie de Pasteistraat afdaaltin het oog. Zij is trouwens dan ook oorspronkelijk een dijkdie tegen den Vliet werd opgeworpen en een deel van de westelijke grens van den Sluischen Ouden-Polder. (62). 32. De Heer-Willemsstraat-van-Thorhout. Zij liep oorspronkelijk van de Onze-Vrouwestraatten noorden van het Poorthuistot aan de Sint-Jakobsstraat. Zij droeg haren naam naar Heer Willem van Thokhout een priester of een gewoon edeledie hier vroeger zal gewoond hebben. Het grootste stuk van het gedeeltedat tusschen de Onze- Vrouwestraat en de Wollestraat lag, ging in het eerste vie rendeel der 15e eeuw verloren bij het vormen der Groote Markt. Dat gedeelte, hetwelk tusschen de Korte-Wolle- en de Korte- Sint-Jakobsstraat was gelegen droeg op het eind der 14<8 eeuw reeds den naam van het Kalkstraatje. Aan de noordzijde van dit Kalkstraatje, nabij de Sint-Jakobsstraat, moet de Oude Steen gestaan hebben. De steen in de Wollestraat was dus eigenlijk de Nieuwe steen. Van de Heer-Willems-straat-van-Thorhout is alleen het ge deelte overgebleven dat tusschen de Groote Markt en de Korte-Wollestraat ligt. Het Kalkstraatje maakt nu een deel uit van de erven der huizen aan de zuidzijde der Dinsdag straat of Nieuwe-Kerkstraat gelegen. (63). 33. De Zuiddijk. De Zuiddijk liep van dé Markt of Vischmarkt tot aan de Oostpoort. Vóór deze poort gebouwd werd en vóór de vesten der stad Sluis werden gegraven d. i. vóór 1382 liep hij door en leidde naar Slependamme. De Zuiddijk was eenmaal de zeedijkdie Aardenburger ambacht bewester Ee beschermde tegen de wateren van het wereldbe roemde Zwin. Toen loste de koopman uit het verre land zijne goederen op den Zuiddijk en de visscher voer van daar uit ter vischvangst. Al wat ten noorden van den Zuiddijk ligt,

Archief | 1878 | | pagina 309