26 lomberdhouder de kosten vergoed heeftdie deze gemaakt had om liet rieten dak van zijn huisstaande tegen het stadhuisdoor een schaliedak te vervangen. Jan de Drua schijnt dus het hem door zijn vader Raphael in 1458 overgedragen huis verlaten te hebbenwant zelfsals leest men jegens in den zin van te genover dan nog komt de aanwijzing niet overeen met die in den schepensbrief hierboven vermeld. Alexander de Florano hield zijn lomberd in een huis in de Zusterstraat gelijk blijkt uit de rekening over 1621/22 waarin men den volgenden post aantreft: //Ontvangen van de Florano 18 10 wegens gedaan maken van den zijmuur achter zijn huis ede Lombaert in de zusterstraat." Het was gelegen aan de zuidzijde der straaten moet het zevende huisvan den hoek van de V Gravenstraat geweest zijn dus eene der beide wo ningen waaruit thans het perceel I, n°. 208 bestaat 1). Zeer zeker is de lomberdin de 16e. eeuwook in de Lombaardstraat gevestigd geweestwelke straat daaraan haren naam ontleend heeft. Reeds in de stadsrekening over 1531 treft men dien naam aan; en vermits in een oud wijk-regis- ter in 1614 gemaakt naar een ouder, 't welk verloren schijnt geraakt te zijn het vierde huis aan de zuidzijde van deze straat(van de Noordstraat af gerekend) de oude Lombaerthet oude Lombaarthuis genoemd wordt, mag men aannemen dat de/ lomberd destijds daar niet meer gehouden werd. Toen dit huis in 1789 publiek verkocht werd, droeg het nog den naam van ede oude lombaardhet werd door de koopers mrs. Danckaerts en van Berlekom geheel afge broken die den grond er van aan hunne erven getrokken hebben 2) Verg. du Pon, Aanteekeningen en lijvoegsels op de beschrijving der stad Middelburgen de Aanteekeningen uit de wijkregistersvan mr. S. de Wind; beiden in de Verzameling van handschriften van bet Genootschap. 2) Zie du Pon, aangeb. H.S.

Archief | 1878 | | pagina 30