67 strateop den hoek van den Zuiddijk. Den lateren naam van Kleine-Kloosterstraat dankte zij aan hare ligging nabij het Observanten- of Grauwbroêrsklooster. Dit klooster kocht al zeer spoedig de huizen aan de oostzijde dezer straat gelegenloste de daarop staande kerkrenten voor 8 pond 5 schell. gr. en trok de erven aan het klooster zoodat er van gezegd wordt, dat ze behooren tot de erfachtigheden van het klooster der Observanten Op geen der plattegronden van Sluis uit de laatste helft der 16e eeuw wordt deze straat gevon den. Dit verwondert ons niet Den 2en April 1545 kreeg Anteunis van der Pr,anke verlof het Kleine-Kloosterstraatje op eigen kosten van het eene einde tot het andere te verhoogen wijl het den meesten tijd onder water lagzoodat men er niet //goedelijks gaan noch passeeren mocht''' en hij bijna geen toe gang vinden kon tot zijn "loftink" of boomgaardeken, dat daarin uitkwam. Zes en dertig jaar later (1581) lezen we van "de schuivende balje" van het Kleine-Kloosterstraatje. Daar uit blijktdat de ingang aan den Zuiddijk door eene balie afgesloten werd. 't Bevreemdt ons dus nietdat het geheel is verloren gegaanzoodat de ligging niet met volkomen ze kerheid is te bepalen. Dit staat echter vast dat het nu een deel maakt van 't zoogenaamd Ketelshof, een stuk tuingrond, in eigendom toebehoorende aan de erven van wijlen den heer A. du Burck. (67). 42 De Eikerstraat of Groote Klooster straat. Eeeds in 1329 wordt deze straat de Rikestraat ge noemd. De eigenlijke naam is de Heer-Riquaardsstraatdie eerst tot Rikaarstrate werd en vervolgens tot Rikerstrate ver zwakte. Wij weten even weinig van dezen Heer Rijkaard (Rijkhard) als van Heer Boudewijn Heer Hugo filius Jans en Heer Willem van Thorhout, die allen hunnen naam aan verschillende straten gaven. In het midden der 15e eeuw vond ik in deze straat land en een hof vermeldweleer toebehoord hebbende aan Jan f. Rijquaekt de Baenst. Wellicht gaf deze Rijkaard zijn naam aan de Rikerstraat. Toen in 1443

Archief | 1878 | | pagina 313