69 kerk had laten sluitenstaat erdat hij dit had gedaan nadat hij zijn geld met quaetspele verloren had //in de vierschare der rabauwerie" binnen de stad. Yan het eerste deel der Eibaudsstraatgelegen tusschen de Sint-Jakobs- en de Sint-Jansstraatis nog een stuk over, dat met eene groote poort in eerstgenoemde straat uitkomt en het eigendom is van den heer J. M. Hennequin. De tweede Eibauds- of eerste Pieter-Crics-straat ontving naar eene groote schuurcatspel [kaatsspel] geheeten in de tweede helft der 16° eeuw den naam van Catspeil-, Catspelstraatin later eeuw dien van het Kadzandsstraatje. Den 3en Juli 1775 kreeg Pïeter Eobaert woonachtig aan de zuidzijde der Hoogstraatmet voorkennis en bewilliging der personen die uitgangen hadden in 't Kadzandsstraatje, ver lof van de magistraat der stad, dit aan beide zijden te sluiten en het aan zijn erf te trekken tegen betaling van eene rente van 10 schellingen 's jaars. 1 Den 7eu Mei 1850 werden de renten gaande uit eenige erven in het Kadzandsstraatje zoowel als uit het geheele straatjedoor wijlen den heer Abraham Baas afgekocht tegen den penning twintig. (70). 45. De Sint-Jansstraat. Oostwaarts van deze straattusschen de tweede Pannekoeksstraat ten noorden het vijfdeWindgat ten zuiden, vond men tot in 1811 de prachtige Sint- Jan skerk welke in dat jaar eene prooi der vlammen werd. De plaatswaar zij stond vormt met het haar weleer om ringende kerkhof nu eene grasrijke vlakte, door eene doornhaag omgeven en met opgaande boomen beplant, welke men gewoon lijk het Oude-Kerkhof noemt. Een enkel grafteeken slechts is Rabauwen gaan, bêlitrermarauder. Rabauweriebêlitrer ie marauderie. Dit zal voldoende zijn om de rabauwen, bélitres en truwanten te leeren kennen. 1 De rentebrief is van 20 Juli 1775, Hij berust nog onder de archieven der stad.

Archief | 1878 | | pagina 315