70 erhelaasovergebleven van de vroegere praalgraven en lezens waardige grafzerken welke men hier vond. 1 Sint-Jan-B aptiste was de patroon van het gilde der Hoppe- bierdragers. Sint-Jan de evangelist schijnt die der Sluische Visschers geweest te zijn. De Korte-Siut-Jansstraattusschen het Windgat en den Zuid- dijk gelegen werd den 276n Maart 1851 door de stad Sluis voor veertig gulden verkocht aan wijlen den heer Jeremias Lansen die haar vereenigde met het erf van 't huis de Lelie dat vroeger aldaar gevonden werd, en nu toebehoort aan den heer Johs. Noest junior. De Sint-Jansstraat wordt in het dagelijksch leven de Anker straat geheeten. Er moet vroeger eene brouwerij gestaan heb ben welke den naam van het Anker droeg. (71). 47. De Pieter-Cricsstraat. Toen niemand zich meer herinnerdedat hier eenmaal zekere Pietek Chic woonde, naar wien de straat genoemd werd noemde men deze eenvoudig de Cricsstraatlater, bij verbastering, de Serie- of Schrikstraat. Reeds op het eind der 14* eeuw (a". 1592) vin den we Pieter-Scrixstrate. 2 Zij liep van de Sint-Jansstraat 1 De opschriften van eenige werden door wijlen J. Ab Utrecht Dresselhuis en dr. H. A. Callenfels medegedeeld in de Lettervruchteningezameld vanwege het hep. Sluis (in Vlaanderen) der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen jaarg. 1824, bl. 187198, en jaarg. 1826, bl. 177—189, onder den titel: Lenige grafschriften uit de voormalige Sint-Janskerïc te Shtis. Zoo ook in het manuscript: Beschrijving en inscriptiën der graftombes en eenige grafzerken in de Sint-Janskerk te Sluis, afgebrand 16 September 1811, beschreven door den heer J. P. van Webnegen Ferleman te Sluis. Zie Een blik enz.bl. 219, 2 In het Middelnederlandsch werden niet alleen de geslachtsnamenmaar ook de persoonsnamen verhogen. Zoo leest men b.v. in den 3en naamval Janne den Zwarten, Claise den Groten, Jacoppe den SmetWilleme den Vrient in den 2en naamval: van Willems sVriends huse, van J acops sDanckaerts plache [plaatse], van Jans Slepegheers husen, van "Vrankens van Moergheems plaetse enz. Zoo noemde men dan hoogstwaarschijnlijk de straat, waarin Pieter.Cric woonde, niet alleen Pieter Cries stratemaar zei en schreef men Pieters Cries stratewaaruitbij snelle uitspraakin 't dagelijksch leven Pieterscricsstraat Pieterscrixstraat ontstaan moest.

Archief | 1878 | | pagina 316