rs (87) 68. De Polder. Deze straat bewaarde de herin nering van den Nieuwen-Polder. Zuidwaarts van deze straat vond men groote bleekerijen. (88). 69. Het Nieuwpoortstraatje. 't Werd hoogst waarschijnlijk zoo geheeten naar de Nieuwe Oostpoort, in welker nabijheid het lag. In de tweede helft der 16e eeuw schijnt men 't ook het Bierdragers straatje genoemd te hebben. Dezen naam ontmoette ik echter slechts eene eukele maal (89). Het IIard v nuststraatje. Het heette naar ze keren Jan Hardvuust en schijnt van weinig beteekenis geweest te zijn. De ligging kan niet met zekerheid be paald worden, 't Moet in de nabijheid van de Hendrik-filius- Jansstraattusschen deze en de Kikerstraatgelegen hebben, aan de zuidzijde van den Zuiddijk. Men vindt ook, in 1370, Jan Hardvuustsplaatse vermeld: ongetwijfeld een plein vóór de woning van dezen poorter; zoo de schrijver zich niet vergist heeft, aan de noordzijde van den Zuiddijk gelegen. (90). De Breedestraat. De Breedestraat lag op de Oostkeure in de nabijheid van 't Nieuwpoortstraatje ennaar 't schijnt, ten oosten daarvan. Nauwkeuriger kan de ligging, bij gebrek van gewenschte aanwijzingen, niet bepaald worden. (91). De Maldeghemsche straat of weg. Deze straat of weg, die op de Oostkeure lag, ten oosten van het Oude Schuttershof van den Kruisboog, vonden we eerst in de eerste helft der 16e eeuwen dan nog slechts enkele malen vermeld. Zij kan niet ver van de Breedestraat gelegen hebbeu. ENKELE AANTEEKENINGEN TEN SLOTTE. De Oude Polder van Sluis werd begrensd ten zuiden door den Zuiddijkten westen door den Vliet of Turfvliet ten noorden en ten oosten door de Hoogstraat, liet Kaas en den Pijnersdijk. Het Kaas heette aanvankelijk ook de Hoog straat. De Hoogstraat eigenlijk de Ilooge straat was oor spronkelijk een Dijk.

Archief | 1878 | | pagina 324