89 vermoedelijk hebben behoord EllemeetEikerzee, lhtivendijke Looperscapelle en Klaaskinderkerke 5°. het vijfde zesde-deelhet district Haamstede met omliggende plaatsen RenesseNoordwelleZuid/toette, Seroos- kerke en Koudekerke 6°. het zesde zesde-deel onbekendmoet al lang geïnun deerd zijn. Naar de meening van bevoegde personen is het gevoelen van Boxhoen, dat de polder Schouwen oorspronkelijk in zes deelen verdeeld zou geweest zijnen dat het zesde deel reeds voorlang zou vergaan zijn, onjuist. Yolgens hen was dat gevoelen gegrond op eene verkeerde opvatting der uitspraak van Fi.oeis V van 26 February 1291 boven vermeldwaarin melding gemaakt wordt van die vijf zesde-deelen binnen de Scelveringhe van Burgh." Naar hunne meening moet het door den graaf bedoelde zesde zesde-deel gezocht worden ten westen van of buiten die Scelve- ringhe (een stroom die vroeger liep tusschen den polder Schou wen en de tegenwoordige duinbannen Oud-Haamstede en Burgh) welk deel nimmer tot den eigenlijken polder Schouwen behoord heeft, doch aan welk hooger liggend terrein de polder ten slotte werd aangesloten. Het zesde deel door den graaf bedoeld zoude volgens hen zijn geweest het nu grootendeels nog bestaand terrein (polder Burgh en Westland met de duinbannen) en de sedert het leven van graaf F i, oris Y reeds vergane gronden (Westenschouweu Clauskinderen en welligt nog meerdere) die allen ten westen van of buiten die Scelveringhe lagen en met den polder Schou wen toen te zamen het eiland of land van Schouwen uitmaakten 't geen den graaf aanleiding kan gegeven hebben, nu de polder Schouwen zelf in vijf deelen verdeeld was, dit als één deel aan te merken van een geheeldat daardoor uit zes deelen was zamengesteld. Boxhokn vermeldt tevens, dat in 1505 de vijf deelen, waaruit te dier tijde de polder Schouwen nog bestond, aldus waren zamengesteld

Archief | 1878 | | pagina 475