125 Maar waartoe 't zwak gezicht ten hemel opgeheft Daar 't schranderste vernuft zeer weinig van beseft 't opmerkzaam oog kan ook zeer grote en schoone trekken Van Zijne wijsheid in het laage stof ontdekken in kleine diertjes zelfs onzichtbaar voor 't gezicht daar leerd de noeste mier den sterveling zijn plicht. Hoe zinkt oplettenheid hier in bewonderingen! en doet haar gansch verrukt, door drift vervoerd, dus zingen: Geduchte Opperheer! Wat zijt Gij wijs en goed: dat Gij door Uwe zorg zelfs 't minste stof behoed Dog schoon Zijn wijsheid klaar in al Zijn werken blinkt de glorie van Zijn hand door alle oorden klinkt, wij zien zomwijl Natuur voor weinig oogenblikken (dog 't is op Zijn bevel)om volken te verschrikken Verand'ren in haar loopgetuige Egiptenland getuige Gibion getuige Neêrlands strand Hij geeft het hoog bevel aan winden, lucht, en baaren Hij is de steun Zij u's volks in 't onweer der gevaren Hij zal, hun ten geval, in het noodlottig uur Zelfs uitkomst geven door het stilstaan der natuur. Vorst Willemaangestookt door 't edel vuur der moed bereid, het Vaderland ten koste van zijn bloed te redden uit den dwang van Spaujes knev'larijen Zag tweewerf al zijn hoop in dunne lucht verspreien, maar moedig in het hart, en hopende op God, getrooste hij zich ligt in dit rampzalig lot een Held verwind het alhij hoopt op heter dagen gerust zijn leven in het felst gevaar te wagen. Gelijk men weetwas Bellamy al vroeg weinig maan den nadat hij het koekbakkersvak vaarwel zei omstreeks 1776 bekoord door het schoon der toen zestienjarige scheeps kapiteinsdochter Ekancina of Eransjen 13 a neaan welke hij van tijd tot tijd verliefde verzen wijdde, doch die eerst niet hem, maar, op aandrang harer verwanten een ander haar hand toezei. In 1780 kwam die ander evenwel te stervenen Bel lamy inmiddels in ontwikkeling aanmerkelijk gevorderden op gemerkt hebbende, dat zij hem niet onvriendelijk aanzag, als

Archief | 1878 | | pagina 513