136 warmen ten minste vee] meer clan ik waardig ben Wie weet hoevelen op dit oogenblik even of veel zwaarder door Gods hand bezocht wordenen die niets bezittenO Godwaarom mij zooveel meer? Zij zijn misschien oneindig beter dan ik! Ohoe troffen deze woorden mij ik was zeer verheugdzoo veel dankbaarheid en kristelijke gelatenheid in mijne moeder te vinden; maar hoe groot was mij op dat oogenblik mijne onwaardigheid; hoe klein was ik bij mijne moeder! hoe licht murmureer ikook zelfs dan wanneer slechts de schijn van een ongeluk zich aan mij vertoont. O, barmhartige Vader, leer mij Uwe handen kussen, Uwe wegen eerbiedigen ook zelfs dan wanneer zij mij donker zijn Owelk een verandering moet mijn hart ondergaanzal het recht kristelijk wordenDeze goede gedachten verdwenen schie lijk. Ja, mijn hart, ik zal uwe snoodheden opteekenen ik nam een voornemen, om den Bijbel te lezen, maar ik was traag; het uitstel maakte mij nog trager; eindelijk vergat ik het. Nu wilde ik eens biddendoch mijne gedachten waren zeer afzwervend; mijn geweten wenkte, doch mijn hart bracht de verstrooying mijner gedachten voor eene verontschuldiging 'bij. O, mijn God! hoe weinig prijs stel ik op mijn aanwezen! hoe weinig trachte ik aan de oogmerken mijner schepping te beantwoorden! mijn ziel doet zich zelve geweld aan, om eenige nog zondige oogenblikken aan U toe te wijeu Zij verheft zich niet uit het stof, maar blijft aan het zinnelijke verkleefd. Beur Gij haar op, geef haar besef van Uwe volkomenheiddoortintel haar met het gevoel van Uwe eeuwige menschenliefdezoo zal zij behouden worden "t Is zondag, de dag, die den Kristenen heilig is wegens de opstanding van den Godmensch op dien dag. De dag, op welke al wat Kristen heet, der Godheid staatlijke hulde be wijst; en ach! hoeveel zulke zondagen zijn er vervlogen, op welken ik nauwlijks aan God gedacht heb, op welken ik meer dan ooit mij bezondigd heben ik ben ook een Kristen Hoeveel beter zou het mij zijn, zoo ik al dien tijd een Heiden

Archief | 1878 | | pagina 524