139 werden! Maar ach! in 't midden mijner ernstigste bezighe den komt de gedachte van mijne liefde mijne rust verstoren Uitkomst zie ik niet. Niets dan donkerheid is rondom mij Achhad ik nu ook vrijheidom mijne omstandigheden in de handen der Godheid over te geven en op Hare gunste te hopen Aanbiddelijke Voorzienigheid! Slechts van achteren zien de stervelingen het onnaspeurlijke van Uwe wegen. Niets dan een nacht van dikke donkerheid zagen zij geen enkele aanblik van redding deed zich op toen klom de glans des lichts schielijk op de duisterheid verdweenen de volken aanbaden het almachtige en wijze van Uwe voorzienigheidDonker heid o Godheeft zich ook over mijn pad verspreid een dikke donkerheid, zoodat ik niet weet, werwaarts ik mijne voeten zetten zal. Maak Gij mij bekendwat ik doen moet welke mijne bestemming zijDruischen mijne neigingen tegen Uwen wil aanbestraf Gij die oproerige begeertenen zij zullen zwijgen. Maar zoudt Gijo bron der liefde! eene liefde wraken, gebouwd op wederzijdsche geneigdheid des harten Eene liefde geboren uit een zuiver beginsel; een beginsel, door Uwe god delijke hand in onze zielen gelegd Neenalwijze Vader Uw Voorzienigheid zelf deed dezen trek in haar en mijnen boezem geboren wordenOAlmachtigebaan dan den weg voor ons werp die bergen der verhindering in den afgrond der zeebestel de middelen o Godom ons te vereenigen vereenig ons, en Uw dienst zal het eenige doel onzer daden zijn! Herstel, o Vader! herstel het voorwerp mijner liefde van hare krankheid! Ach, dat zij gezond worde, en U, haren Schep per grootheid geve Werk Gij in haar het beginsel Uwer herscheppende genade. Zij wandelde op de wegen der uitwen dige deugd voer haar op den weg der GodzaligheidAch dat zij leve, eeuwig leve! O Vader, kan het zijn, vervul mijne begeerte doch, Uw wille geschiede! Amen. 't Was reeds elf uren toen ik mij te ruste begaf. Een ze kere ongerustheid hield mij nog een geruimeu tijd uit den slaap Donkere en verwarde voorstellingen van het toekomende. Ar-

Archief | 1878 | | pagina 527