168 wel tijfl overschietenom een brief aan u te schrijven. Aan Pillis denk ik ook doch mijn vrienden zijn hierom niet uit mijn gedachten verbannen. Melankoliekja, ja, dat ben ik dikwijlsDoch als die vlaag mij overkomtzet ik vier stoelen naast elkander, en dan ga ik mij daarop neerleggen tot mijn vlaag van somberheid aan het overgaan is; nu, dan kan ik immers weer brieven schrijven? Maar verzen maken! Ja, dat zal het zijn 't Is evenwel zoo niet één versje, dat gij aanstaande week in de Post zult zien, en dat één van de beste stukken is, die ik ooit gemaakt heb, uitgezonderd; en dat heb ik nog 's morgens onder de koffij gemaakt. Wat dan Ik weet het nietik heb het vergeten meende ik te zeggen doch gij zoudt met het grootste recht van de wereld mij ver weten hebben, dat ik niet aan mijn vrienden dacht. Doch dat haspelen heeft lang genoeg geduurdhoe vaart gij nu? Ik ben zeer verlangend, om dit te weten. Hoe vaart uw gansche huisgezin? Ik had gedacht, dat gij nog naar Amstel- dam zoudt gekomen hebbendoch ik heb er niets van verno men. Ik heb nog een dag of drie in Amsteldam geweest, en mij een avond met df.n Hengst bij uitnemendheid vermaakt. Dat 's waareen grap moet ik u vertellen In Rotterdam zooais gij weet, ben ik onbekend. Nu kwam ik in den morgen te laat aanom een postwagen aan te treffendus moest ik in Rotterdam eten. Ik wandelde eerst eens zoo wat rond; eindelijk nam ik het oesluitom het eerste huisdat een tee- ken van herbergzaamheid op het voorhoofd droeg, in te stappen. Ik kwam voor eenwelks opschrift was Logement, Kan ik hier eten?" Ja wel, mijnheer. //Wanneer moet ik komen?" Om één uur komen de heeren aan tafel. Bravo, 't werd één uur. //Waar moet ik wezen, kastelein?" In deze kamer, mijnheer; de heeren zijn reeds aan tafel. Ik ging binnen; maar verbeeld u het gezicht van Bellamy toen hij de heeren aan tafel zag! //Donder!'" bromde ik tusschen mijn tandenwaar ben ik hier een gansche collectie van dweil en dekenkoopers zaten met beide de handenzonder vorken

Archief | 1878 | | pagina 554