51 *ket kantoor van de leenbank als voorheen;" waarop men evenwel spoedig schijnt terug gekomen te zijn vermits de rekening over 1680/81 reeds wederom, gelijk alle de volgende, in het huis van leening werden opgenomen en gesloten. Het aantal gecommitteerden tot die opneming liep zeer uiteen van drie (rekening over 1646) tot zestienonder welke laat- sten de twee regeerende burgemeesters5 schepenen 5 raden en 4 thesauriers (rekening over 1658). Later, in 1672 en eenige volgende jarenkwamen er gecommitteerden uit de burgerij bijgelijk wij in de 2e van deze afdeeling zullen zien. In de 186 eeuw, althans van 1756 tot 1793, wer den onveranderlijk de twee regeerende burgemeesters tot het opnemen van de rekening gecommitteerddie daarvoor een auditiegeld van 4ducaten ieder genoten. In 1795 werden de thesauriersleden der municipaliteittot het opnemen van de rekening gecommitteerd l). Men gebruikte perkamenten pandbriefjes, die in 1636 ten getale van 94000 werden geleverd, tegen 19 10 of on geveer f 1,25 per duizendzoodat het perkament destijds vrij wat goedkooper was dan thans. Toen Macquet de bank pachtte, nam hij 29000 zulke briefjes over, tegen 14 stuivers de duizend. Was een pandbriefje het «corte briefje" genoemd verloren geraaktmen moest dan om zijn pand terug te krijgen, borg stellen; hoedanige borgstellingen door derden in het archief van de bank in menigte worden aangetroffen. He verpachting van de bank had ten gevolge dat vier sup poosten" Casper van Staa (beleener)Jacobus Molijn (losser), Joh. Tredeiks en Louis Schorel die respectieve lijk 15, 21 en 22 jaren dienst hadden, buiten betrekking geraakten; waarom zij den Baad verzochten bij het openvallen van eenige ambtendaarmede te mogen worden gebeneilcieerd. Zij werden daarop door het collegie voor //gerecommandeerd" Seer. not. IS November.

Archief | 1878 | | pagina 55