182 om uw afbeelding in 't geheim te bewarenzelfs niet in een lade van haar kabinetGij vraagt hoeveel ik geven moet De schilder neemt doorgaans 7 of 8 ducatendoch ik ben een kennis van hem, zegt hij, hierom maar 5. Er zijn twee wer ken van mij in de Letteroefeningen beoordeeld. 21 Dec. Ik ben thans hier alleen; alle mijne vrienden zijn uit de stad met de vacancie. Het heeft weinig gescheeld of gij zoudt mij ook te Vlissingen gezien hebben. Gij moet volstrekt gaan riep mijn hart. Gij zoudt het wel kunnen doen", zeide mijn verstand. //Het is mij wel", sprak mijn wilmaar hoe zit het met uw beursvroeg de voorzichtig heid, en als het weer gaat vriezen P Twee slechte artikels zeide mijn verstand. //Ik ben gewoon te lijden", riep mijn hart; //ik zou mij dan nu ook maar onderwerpenantwoordde mijn wil; //ik kan, ik mag, ik zal niet naar Vlissingen gaan". 25 Dec. Ik zou u thans de juiste grootte van mijn af beeldsel geven, doch ik heb het niet; een mijner professors heeft het laten halen en ik heb de eer gehadom gisteren in een groot gezelschap van heeren en dames vertoond te zijn. Toen de meid van den professor het over de straat droeg riepen de jongens: //Kijk, daar heb je mijnheer Salamandus zij wilden zeggen Zelan dus. Morgen gaat er een pakje met n°. 4 der Vaderl. Gezangen naar Vlissingen op reis. Zeg aan Boone dat hij mijn laarzen schielijk zend. Aan J. van dee Woordt, Dec. 1782: Waardste vriend! Mijn kop is niet in order! Hij gaat zwan ger van een Ode Aan mijnen Geest. De vrucht is op ver na nog niet voldragen, en de geboorte, vrees ikzal zeer moeilijk zijn! Ik moet hier in het Genootschap lezen, en ik heb niets; maar deze moet een mijner beste kinderen zijnZoo het maar niet gaatzooals het in de natuur zelf wel eens gaatbijv. ik heb wel menschen geziendie een bult hadden en evenwel

Archief | 1878 | | pagina 568