183 goede beenenenz. enz. Dit is een teekendat de natuur het zoo kwalijk niet gemeend had, maar dat er een ongelukje over de samenstelling gekomen was. Ik heb eenige goede gedachten maar de uitvoering! ja, dat zal zoo wat zijn! Hoort gij niets over de Gezangen mijner Jeugd spreken Weet gij niet, of ze in Ylissingen gelezen worden? Er zijn thans Dichtkundige Verhandelingen van van Alphen in de wereldhebt ge ze gezien Het is mij zeer aangenaamdat mijn Gezangen u bevallenHoe smaakt u in n°. 3 dat stuk Aan de Vrijheid? Leest men ze in Vlissingen nogal? Mijn plan is om 8 of 9 nommers te geven, en dan zal de drukker een net titelplaatje laten snijen; dat zal immers fraai zijn? Hier overal worden ze sterk gelezen. Ik wenselite wel eens een pijp bij u te rooken maar wat wensch ik? Onmoge lijke dingen te wenschen is immers gekheid? Ergo: ik ben gek. Hieruit kunt gij zien dat ik op het academie ben - gij moet mij wel verstaanniet omdat ik gek benmaar omdat ik dit uit het voorgaande besluiten kan. 't Is uit de Logika! kijk nu eens hiernevens o, Bei.lamiü f-A Dan! gij begrijpt mij! de gansche herschepping van een ge woon menschelijk wezen in een weleerwaardig heer is zooals (deze beide afbeeldsels) aanwijzen. Ik heb nu op ditzelfde oogenblik 25 jaren, 23 dagen, 12 uren, en 13 minuten deze wereld met mijn tegenwoordigheid vereerdveel wisselvallig heden gezien en ondervonden nu komt Saaktje van den Abeei.e en haar turfhok mij in de verbeelding ik heb, zeg ik, in dien tijd veel wisselvalligheden ondervonden! Vergun mij hier eene kleine uitweiding; ik ben ze aan de gedachtenis van mijn grootmoeder verplichtDierbare groot moeder De dood zat reeds met zijn liukerbeen op de sponde uwer bedstede toen men mij half verdronken thuis brachtop

Archief | 1878 | | pagina 569