52 gehouden; en één hunner, Jacob Molijnkomt dan ook la ter, in 1695, als concierge voor, op een traktement van £50. Op de eerlijkheid van de beambten schijnt nu en dan nog al wat aan te merken geweest te zijn. Seeds in 1647 scheen er met henof misschien met afgetreden Commissarissen iets voorgevallen te zijn't welk niet in den haak wasden 20 Pebruari toch werden aan Commissarissenop dezer ver zoek, de regeerende en oud-burgemeesters toegevoegd //om eene uzaak van zonderlinge bedenken te examineeren en daarop te disponeerenterwijl zij tevens geautoriseerd werden om zoo danige order te stellen omtrent eenige suppoosten en andere dienaars //van ontrouw suspectals zij zouden bevinden te behooren. Dat er nu en dan gestolen werd, bleek bij eene inventarisatie van de ldeine panden, den 15 November 1673 gedaan; bij welke gelegenheid bevonden werd dat 1285 stuks, waarop 7122 8 3 geleend was, vermist werden. Het zal later blijken, dat het kwaad van oneerlijkheid en van wanbestuur zich niet tot de mindere beambten bepaald heeft doch reeds hier wijs ik op het feit dat in 1661 de gecommit teerden tot het opnemen van de rekening over 1660/61 de gewone formule van goedkeuring niet hadden willen onder teekenen omdat zij omtrent eenige punten geen volkomen //contentement hadden kunnen bekomen;'1 waarom zij, op hun rapport deswege aan den Raad x)door dezen werden geauto riseerd de onderteekeuing te doen onder protestatie niet al- leen de errore calculimaar wel specialijk buiten particulier engagementmet verderen last aan de afgaande Commis sarissen aanstonds de sleutels aan de aankomende over te gevenwelke laatsten tevens verzocht werden vooreerstmet alle neerstigheid de abuizen die nu eenige jaren herwaarts in n de rekening zijn ingeslopen uit te vinden en daaromtrent //zoodra doenlijk te rapporteren"; ten andere, een concept Secr. re ff. 14 Sept. 1661.

Archief | 1878 | | pagina 56