184 dit gezicht tilde de dood schielijk het andere been op, sprong op het bed en wrong u de keel toe. Dit verdroegt gij ge duldig, om mij voor de wrekende hand mijner moeder te be veiligen Dierbare grootmoeder, mijn oog weigert mij thans een traan, doch deze inktvlak zij u heilig! Om tot de zaak te komenik. heb vele wisselvalligheden en veranderingen gezien [liet woord veranderingen moet hier niet in alle zijne beteekenissen genomen worden]; ik heb veel ver anderingen geziendoch nimmer eenedie gemaklijker en on- gemaklijker is dan bet veranderen van een menseh in een domineeen wel om deze tien redenen: Vooreerst maar "t zal te laat wordenen ik heb met veel tijdbij een vol gende gelegenheid zal ik er u eenige van opgeven. Hebt gij de Zeetriumf van Berkhey gezien P een fraai stukje Sommigen twijfelenanderen stellen weer vastdat hij gek is ik zou mij nederig bij het laatste gevoelen voegen. Eerlang zal er een stukje van een mijner goede vrienden uitkomen; dat moet gij lezen; er zal een vers van mij voorstaan. Nu stap ik er af. De Hemel geve u en uw gezin bestendige gezondheid, en den Vaderian.de hope! Die is thans genoeg. Dit is de wensch van uwen Belt ami Groet Broes, ik heb nu geen tijd om hem te schrijven. Zult gij de inliggende brieven wel eens bezorgen? Die aan Kuipers is van prof. Tydeman. Aan denz. lk kan het volstrekt niet begrijpenzei ik tegen mijn kat, //hoe het komt, dat ik geen brieven uit Zeeland krijg" De kat keek mij eens aan kneep haar oogen toe maakte eene negatieve beweging met haar oorenwaaruit ik begreep dat zij het zoo weinig begreep als ik; //van van der Woordï niet! van Broes niet! van Boone den apo- theeker niet! Ik begrijp het waarachtig niet!" Maar mo gelijk, zei ik, het gesprek tot mijzelven wendende, en een weinig zachter sprekende, maar mogelijk zijn die goede vrienden

Archief | 1878 | | pagina 570