189 vijf en zeventig guldens! Het best is in den donker geld te halen; dan leeft men zonder zorg zoolang tot de laatste zesthalf aftrekt. Om tot de zaak te komenik dank u zeer voor de moeite die gij voor mij genomen hebt, en bij deze dankzegging gaat een verzoek, namelijkzoo het weer voorkomt, of gij u die moeite ook andermalen zoudt willen getroosten? Thans lees ik op uw gelaat, in mijne verbeelding: //ja ik, van ganscher harte!" Nuik dank u zeerOp dit oogenblik het is 's nachts omtrent twaalf uur wil ik uw gezondheid drinken ik heb daar nog wat wijn, ik zal ze krijgen. Zoo, dat is een voldertjenuuw gezondheidonze vriendschapIk meen het van harte, doch het kon mij beter smaken; ik ben nog niet recht gezond; mijn maag deugt niet; ik heb pijn in het hoofd nu en dan pijn in mijn ziel&c. &c. Hoe vaart gij nu? Heeft die nijdige kiespijn u reeds verlaten? Melankohek te zijn is een ziekte, die, buiten alle andere ziek ten, een braaf man tot in het graf toe vervolgt. Melankolie is eigenlijk een zusje van Monsieur den Dood; zij is volkomen in zijne belangens; want menschen die dikwijls door haar be zocht worden, voelen niet zelden een heimelijke trek, om, hoe eerder hoe liever, het laatste menuëtje met haar te dansen op de wijze: //wij gaan naar 't graf! trala, trala! wij gaan naar 't graf, trala!" Men zegt, dat de zonen der vrolijkheid een stilstand in het bloed krijgen wanneer zij aan dezen dans denken. Gij hebt al te gunstige gedachten van mij die oude heer zal ook duidelijk gemerkt hebben, dat gij mijn vriend zijt Doe toch uw best, dat Vinkeles het doe! Gij zult mij ver plichten. Nu zal ik niet meer schrijven; gij slaapt mogelijk reeds mijn vuur gaat uit mijn kaars loopt op een endje! Vaarwel, groet alle vrienden, en blijf de vriend van uw vriend Beixami. Den 15 18 Januari. Aan Fillis, 28 Jan. Om een dikke wang moet ik nog mijn

Archief | 1878 | | pagina 575