54 som van 500 gedebiteerd werd. Zijn huis in de Noordstraat naast het huis Neurenberg en zijne hofstedegenaamd De hooge meetbuiten de Dampoortwerden door de erfgenamen aan de Leenbank overgedragen en door deze publiek verkocht maar de bank kwam ten slotte 2074 aan dien boedel te kort. Ook uit de secrete notulen van IS October 1659 is te ziendat Westdorp in de administratie van de Leen bank vrij willekeurig te werk ging. Daarin leest men het vol gende Op het rapport door de heeren die de rekening van de leenbank hadden opgenomen en gesloten, onder reserve van de n loquatursdaarin gesteld de rendanten serieuselijk ver zocht te zorgen dat de gestelde loquaturszoo spoedig mogelijk zullen worden gezuiverd, en speciaal goedgevonden alvorens toe te staan de 20,000 door den burgemeester Westdorp aan de West-Indische compagnie op obligatie gegeven, niettegenstaande te zijner decharge door zijne erfgenamen was overgebracht een acquit van den reg. en oud-burgemeesters d° 26 Augustus 1649 dat hoe eer hoe liever het secreet en de andere registers zullen worden nagezien of de opgemelde heeren dienaangaande van het collegie van wet en raad zijn geautoriseerd geweest enz. Yan knoeierijen door Westdorp gepleegdschijnt ook de inhoud te getuigen van eenin het archief van de bank voorkomendstuk papiergeheel met de hand van den onderteekenaar Jacob Geldolf destijds boekhouder en kassier van de bankgeschrevenen 't welk aldus luidt: dit pant n°. 90 van den 15 juni 1656 is door bur gemeester Cornelis Arendse Westdorp een ordonnantie aen mij geordonneert om 261 8 4 op dit pant ie betalen hetwelck iele gedaen hebbesoo is het gebeurt als dat dhr. Westdorp voorz. op den 16 December anno 1658 zijnde maendags H savonts ontrent den halven sessen eenige panden met Pieter Kien oversietzoo heb ik onderschreven oock van dit pant n°. 90 vermaent ende lieeftet Pieter Kien doen langen en de open doende soo heejt dhr. Westdorp voorschr.

Archief | 1878 | | pagina 58