206 een groot uur van Leiden toen ikwillende zien hoe laat het was, mijn horlogië miste. Ik bedacht terstond, dat ik het te Leiden op zekere plaats had laten liggen. Wat zou ik doen Ik was reeds zoo ver en de herberg was nooit ledig van rei zigers Ik dacht niet anders of het zou weg zijn. Men raadde mijom er uit te gaan en te voet naar Leiden te keeren. Daar ging ik met mijn zwaren schanslooper en een zwaren reis zak naar L terug. Nooit heb ik schielijker gegaanden weg van een uur heb ik in drie kwartier geloopen. Ik ging regel recht naar die plaats, en mijn horlogië was er nog! De hospes vertelde mijdat er verscheiden menschen waren op ge weest en dat het dus een bijzonder geluk was. Ik was zeer vermoeid en deze historie stelde mijn reis meer dan twee uren terug. Overmorgen ga ik naar Utrecht. Mijn adres, dat te voren bij Lesschema keb, was, is thans bij Mr. van "Rens- woude op de Langenieuwstraat te Utrecht. 8 Oct. aan dez.Eergisteren ben ik hier van Amsterdam gekomen. Het gerucht was hier algemeen dat ik niet weder zou komende een verteldedat ik getrouwd waseen ander dat ik in den zeedienst gegaan was, etc. In Amsterdam had ik gedachtgeld te zullen krijgenmaar neen Toen ik in den Haag bij den heer P. waskwamen er twee juffers in zij gaven zich alle mogelijke moeite om te behagen. De eene kon gezegd worden schoon te zijnmaarHemelik dacht aan u, en hoe weinig beteekende hare schoonheid Haar gezelschap verveelde mij, en ik was blij, dat zij vertrokken waren. Ik ben niet blind voor de verdiensten van andere meisjes; maar geen meisje heeft toegang tot mijn hart dan gijzie ik een voortreffelijk meisje, dan deuk ik aan u, en gij zijt mij nog dierbarer Aan Mens (ter zelfder tijd): Dat was eerst een leven, toen ik in Utrecht kwamHemelMijn hospita keek zoo zuur als azijnmijn hospes zei met alle deftigheiddie hem eigen

Archief | 1878 | | pagina 592