55 sijn ordonnantie door zijn eygen geschreven naer hem genomen ende int vier verhrant in presentie van Rleteti Kien ende ooch van mij ondersckr. zoo dient dit tot mynder ontlasting adie 16 December 1658. (get.) Jacob Geldot/f. Ook in de .18e eeuw schijnt men niet afkeerig geweest te zijn van knoeierij ik maak dit op uit den inhoud van een papiertje't welk gevonden wordt bij de rekening over 1774»/75, en met dezelfde hand als die rekening geschreven, aldus luidende Memorie. Niet te vergetenzoodra de reeckening zal opgenoome weezende naam van Johan Ruancies Rioei, uyt te doen en in plaats te stellen n Cornelis van Ouweiikeek."' Genoemde Rioet, komt in deze rekening voor als eene reco gnitie van 10 betaald hebbende, wegens zijne aanstelling als drooge-gasterijhouder. Welke aanleiding de schrijver, of rendantvan de rekening kan gehad hebben om den naam Rioet, te veranderen in van Ouweekebe: nadat de rekening zou zijn opgenomenblijkt nietmaar de inhond van het papiertje komt vrij verdacht voor. Trouwens ook in die eeuw schijnt de boekhouding niet altijd zeer nauwkeurig geweest te zijn. In eene Memorie van abusive posten in de rekeningen van de leenbank wordt o: a. gewezen op de rekening over 1782/83; in welke, wegens ontvangsten uit de Wisselbank, onder 21 November 17 8 2, 1000 te xoeinig en de derde som van uitgaaf, in den optel 1000 teveel geboekt staat. Deze rekening is trouwens ook door niemand onderteekend, als met alle de overige wel het geval is. Geen wonder dat de Stadook in dien tijd nu en dan wegens ontrouw van de beambten der leenbank schade leed. Volgens de rekening over 1785/86 liet de ontvanger van de bank J. A. Ockeus Beeckmas bij zijn overlijden, een tekortvxa 6723 18 2 achter; waarvan uit diens boedel slechts 2356 17 is te In de portefeuille van van Ciïtebs, op het Prov. archief.

Archief | 1878 | | pagina 59