219 langd, om die schepsels eens te zien. Juffr. Bekker ziet er beter uitdan ze mij doorgaans beschreven washet aangezicht en de kleeding van Deken is juist het overgestelde van Bekker Bekker is de azijn, Deken de olie; dat maakt samen een goede saus. Het nieuws van Broes heeft mij zeer verheugd. Aan Broes, 29 Jan.: Is het waar, lieve vriend, is het waar? Mag ik u geluk wenschen met eene bevordering, die uwe verkiezers zooveel eer doet, als dezelve geëvenredigd is aan uwe verdiensten? Zijt gij verkozen tot Professor te Leiden? Mijn hart neemt altijd een levend, een warm aandeel in het geluk zijner vrienden; maar nog nimmer voelde ik mijne vreugde zoozeer als nu Hij die nog zoo jong reeds tot zulk eenen trap verheven wordt is mijn vriend! Deze gedachte gaf mijn hart een gevoel van edele, van billijke trotschheid. Ik zat gisteren middag op mijn kamer te lezentoen On- daatje binnen kwam: //jongen, weet gij het al van Broes?" Wat Broes? Broes van Vlissingeu? //Ja, hij is tot Profes sor te Leiden beroepen!" Lieve Godis't waarMijn blijd schap liet zich in geene woorden uitdrukken. Duizend aan doeningen maakten zich meester van mijne ziel. Met een Ba- taafsche welmeenendheid dronken wijop uwe verheffing en op uwen welstandten eersten een frissehen bekerCarp had brieven van Amsteldam gekregen, die de tijding van uwe ver kiezing medebrachten. Zult gij gaan, Heer Professor? Immers ja? Welaan, ga! De leerstoel der hoogeschool wacht u! Wordt de liefde van allende roem van uw vaderland en de trots uwer vrienden Mijn verbeelding voert mij reeds naar LeidenIk zie uik hoor u reeds uwe oratio inauguralis met algemeene toejuiching uitspreken Alles verheugt mijMaar waarom mag ik nu niet te Leiden studeeren Doch ik zal u hooren. Onder het getal mijner openbare leermeesters zult, moet gij mijn dier bare, mijn verdienstelijke vriend, zijn Duizend ontwerpen

Archief | 1878 | | pagina 605