220 rollen mij door de verbeeldinghoe ik u het bestals dichter als vriend, met uwe verheffing zal geluk wenschen Met meer der deelneming zal ik nog nimmer een gedicht gemaakt hebben Thans verbeelde ik mijbij u te zittenu te hooren zeggen o, welk een gewichtige postte groot voor mij enz. enz. enz. Uwe needrigheid is een voortreffelijke deugd; maar u zei ven, uwe vermogens te miskennenis dit nietzoo al geen ondeugdten minste een zwakheid? Ik bid u, mijn vriend, volg den vinger der wenkende Voorzienigheid! Zij roept u in een kring, die van u zijn volkomenheid ontvangen moet! Het zware van ge wichtige bedieningen wordt verlicht door hare uitmuntendheid en door de bewustheid van der maatschappij een grootere nut tigheid te kunnen aanbrengen. In Vlissingen zal de blijdschap over deze verheffinge vrij statig zijn. He tranen der vreugde en der droefheid zullen beurtelings over de wangen der burgeren rollen. Maar daar valt mij iets inWelk een dienst doet u deze verheffing in een gevaldat u zoo ik denk zeer na aan het hart gaat Bemint gij nog? Gij behoeft mij niet te antwoorden! Welk een gelegenheid, welk eene gunstige gelegenheid doet zich voor uwe liefde thans op! Schoon de eigenliefde en het hart van haardie gij bemint met uw bezitting alleen vervuld ware, de eigenliefde en het hart der ouderen behoeven meer! Maar nu! Hoogleeraar aan de voornaamste Hoogeschool! Al het ledige is vervuld! Waarlijk deze beroeping schijnt mij toe, den weg te openen zoowel tot den tempel uwer begeerde liefde, als tot dien van uw tijdelijk geluk Hoe wenschte ik thans eens in Vlissingen te zijn, om u mondeling geluk te kunnen wenschen, om dezen wensch met den handdruk der vriendschap te kunnen bevestigen Mijn belang in dezen is in dezen wensch gemengd; maar dit belang is zuiver Ohoe verlang ikom alles te hooren te wetenwelk be sluit gij nemen zult! Zoo 't u mogelijk is, zult gij mij schielijk schrijven Ik bid udoe het toch. Groet mijn moeder

Archief | 1878 | | pagina 606