234 moet zoo in huis blijvenMaar 't kon erger zijnhet geval kon zoo wezendat ik te bed moest blijven liggeu Weet ge, wat mij vertroost? Ik heb daar zoo even een heer gesproken een gezonde, sterke knaap, die een jaar of 45 oud is: '/toen ik 25 jaar was", zeide hij, //heb ik eislijk de jicht gehadvoornaamlijk in mijn schouders en armendoch het is gebeterden nu heb ik er in geen twintig jaar van geweten Mocht dat mijn geval ook eens zijn maar ik vrees er voor Nu een woord over onze zaken. Hebt gij mijn inleiding ontvangen? en wat zegt ge er van? Schrijf mij eens, wat gij er over denkt. Ik heb nog een medearbeider opgedaan een man van geleerdheid en ongemeen veel genie. Mijn plan ver rukte hem; en waarlijk, zoo wij eeuig nut toebrengeneenige verandering veroorzakenwelk een streelende gedachte zal het eens voor ons zijnwij hebben den weg geopend Hiernevens zend ik u De Recensent van J De vol gende weekzoo hij zijn woord houdtzal hij mij meer zen den eenige aanmerkingen. Hoeveel druks zou mijn Inleiding met dit van J uitmaken Schrijf mij dit eens. Ik denk binnen kort iets te krijgen van onzen anderen mede-Spectator over de achterlijkheid van onze dichters. Hij is een lid der regeering dus kan hij niet werken wanneer hij wil. Schrijf mij toch schielijk over alles, over het drukkenover de proeven, &c. &c. Het moet schielijk voortgaan; want bin nen kort moet ik naar Zeeland. Denkt ge welom mij een Engel Anfangsgründete zenden Hoe varen ze bij de Bruyn? Hoe is het met Piet? Heeft zijn heer ook weer het podagra gehad? Dat is te zeggen het dochtertje van het podagra? Ik heb papa zelf bij mij ge had zoo hij daar een bezoek van kreegzou hij eerst gezichten Waarschijnlijk Hini.open, die zich in een door van Sonsbeeck aange haald uittreksel over zijn „stilzwijgen wegens de bezigheden van zijn ambt verschoont, en daar ook zijn „verflauwing" in de dichtkunst aan toeschrijft.

Archief | 1878 | | pagina 620