241 vergadering verschijnen moet. Zult gij het mij ten eersten schrijven, want de tijd nadert? Zoo ik op den tweeden dinsdag in Amsteldam eerst zijn moet, o, welk een blijdschap zal dit voor mijn Pillis, zal dit voor mij zijn! Zult gij mij ten eersten schrijven? Veel schrijven? Van Chevalier schrijven? Hebt gij mijn Ode op Capellen gezien? Heeft v. Vr,. er een voor u en voor de Bruyn gezonden ik heb het hem gezegd. Ik heb dit vers bij hem laten drukkenomdat hij tot nog toe alles gedrukt heeftwat op den naam van Zelandus gaat. Ik heb hem ook beloofdalleswat ik als Zelandus uit geef, te zullen drukken en woordhouden is vaderlandsch Hoe bevalt u de Ode? Mij vergun mij dit zoo eens te zeggen mij zeer goed! Ja, dat is waar: hier heb ik in 't geheel niet aan gedacht! Wagenaar! Geef hem toch uit mijn naam, er een! wie kan alles onthouden? Hoe bevalt hij in Amsteldam? Hoort ge niet wat de heeren planmakers zeggen Ze zullen raar kijkenMogelijk had men wel ge dachtdat ik ook naar den prijs zou dingen! Helaas! liever met twee groote mannen in een woestenye, dan met duizend kleine zielen in een Paradijs! Is dat niet Zekndiaansch? Ik bid u, vergeet toch Wagenaar niet! Schrijf mij toch ten eersten, wanneer ik in Amsteldam zijn moet; ach, was het op den derden dinsdag! hoe mijn Ode u bevalt, hoe men erin 't algemeen over denkt; met één woord, schrijf mij veel! Eergisteren heb ik nog een Ode aan E(illis) gemaakt, die vrij goed is; het is eene allegorie van onze vorige omstandigheden en de tegenwoordige. Ik heb weereen plan, waaraan ik wer kelijk begonnen heb; het zullen zijn Brieven van een minnaar aan zijn meisje. Zij zullen behelzen de voornaamste zedelijke plichten van een meisje, geschreven met den ernst van een wijsgeer en met de tederheid van een minnaar. Ik zal er u nader over spreken gij zult ze immers wel willen drukken Het kan een nuttig boek zijn. Het is ongelukkig, dat de Spectators niets doen! Ik kan alles niet doen, en hierbij E(illis) niets Archief IIJe. dl. 3e. st. 16

Archief | 1878 | | pagina 627