59 //gevaceerd hebbendeheeft de heer reg. burgemeester van //Citters deswegens rapport gedaan. En is het hatelijk saldo //van de wisselbank bevonden te bedragen 5704 4 6 //en van de posterijen 1727 17 3. Daarop gedelibereerd, //zijn de voorsz. heeren voor hunne genomene moeite bedankt: //wordende heeren commissarissen van de wisselbank en van //de posterijen verzocht en bij deze geautoriseerd om wegens //de vorengemelde saldos met heeren thesauriers te verrekenen //en liquiderendie alsdan worden gequaliiiceerd dezelve aan //heeren commissarissen van de leenbank nf te schrijven, ter //betaling op rekening van de penningen door de stad bij //heeren commissarissen van de wisselbank genegotieerd." Eerst in 1806 is men tot het inzicht gekomen dat zulke afzonderlijke administratie van stadsmiddelenwelke nergens anders toe diende dan om de raderwerken van de finantieele huishouding omslachtig en ingewikkeld te maken, //een won- //derlijke voet" mocht genoemd wordenwaarop onderschei dden middelen sedert jaren herwaarts door een afzonderlijk //bestuur, dat der leenbank namelijk, zijn beheerd geweest," en dat het noodzakelijk was dien toestand te doen ophouden. Daartoe werd dan ook, den 20 December 1806, besloten, op het zeer uitvoerig rapport door de heeren Steengracht en Schoree destijds Commissarissen van de Leenbank in de zitting van den Raad, van 29 November te voren, uit gebracht. Dienovereenkomstig werd o. a. met 31 December 1806 de administratie van de Leenbankzoo als deze tot nu toe aan twee Commissarissen uit den Raad en een Ontvanger was gedemandeerdgehouden voor vervallen en geheel en al vernietigd; de ontvangsten en uitgaven van de bank, zoover die nog waren overgebleven of mochten worden gecontinueerd, werden met 1 Januari 1807 aan de thesauriers opgedragen, om in de stads rekening op de meest convenabele respecten te worden verantwoord terwijl alle de boekencharters en papieren tot de Leenbank specterendezoo ras de rekening over het loopende jaar zou zijn opgenomen, door Gommissa-

Archief | 1878 | | pagina 63