259 is hier vooral noodzakelijk. Want zoo het met den oorlog voortgaat, kunnen wij wel schielijk een bezoek van de Croaten en huzaren krijgen; er zijn reeds 300 welgeoefende burgers, die zich vrijwillig hebben aangeboden, om, in geval van nood, de stad uit, en den vijand tegen te rukken. In zoo een geval mag ik immers wel medegaan P Wat gist gij toch wel, dat dat present zijn zal Vooreerst kan ik het u nog niet zenden. Nu nog iets van mijn naam. Vóór een week of twee spreek ik met een mijner vriendendie de Engelsclie papieren leest. Ik vertel hem dat mijn vaders vader in Londen gewoond had //Dan hebt gij in Engeland nog vrienden"'zeide hij, «want ik heb gisteren gelezen van eenen James Bi?i,t,amy dr. in de filosofiedie aan het publiek berichtte dat hij openbare lessen houden zou". Wat er meer van stond, wist hij niet, en ik heb die courant niet meer kunnen machtig wordendoch heden kreeg ik de Engelsche courant van den 20en Jan. 1785, waaruit ik het volgende hier vertalen zal: Heden wordt uitgegeven en is opgedragen aan den Prins van Wallis, een Apologie van het leven van geoiteeanna Bellamy laatst op het t.ooneel van Covent-garden 1)door haar zelf beschreven, enz. Zoodat deze beroemde actrice, die bekend genoeg is, ook schrijfster geweest is. Ik zal die boeken eens ontbieden, het zijn 5 deelen. Aan dez., 14 Eebr.Ik ben nog even sterk verkouwen 't is of dat nooit zal over gaan. Wat een vermaak is het mij, te hoorendat de wapenhandel te Vlissingen zooveel voortgang- heeft! Baerts moet een wonderlijk figuur in het geweer maken. Ik heb een nieuw stukje apart laten drukkenhet is een Ode Aan m,ijn Vlissingsche medeburgers. En zijt gij zoo nieuwsgierig naar dat present? Ik zal het u niet zeggen; ik wil er u mede l)en 14 "Mei vau dat jaar nam zij, op 55-jarigen leeftijd afscheid van het tooneel.

Archief | 1878 | | pagina 645