267 van deze Gezangen uitgeven met muziekge componeerd door den heer F. Nibuwenhuizen organist &c., te Utrecht. Ik geloof dat het plan niet kwaad is. Wat zegt ge. Want Nibuwenhuizen is er heet op 't is rechte poëzy voor de muziek, volgens zijn zeggen. Hij zou er schielijk mee voort gaan. Is er een kerel in Amsteldam, die muziek graveert? Geef mij op alles ten eersten bescheid. Gij hebt zeker reeds twee ambassadeurs van mij aan uw huis gehadeen met een mondelinge en den ander met een schriftelijke tijding? Help mij zoo schielijk mogelijk is. Hebt gij niet nog een kop of zes voor mij namelijk zonder letters? Groet uw vrouwtje, en geef haar een zoen voor mijgroet juffr. de Bruyn en geef haar ook een zoen voor mijmaar zeg aan haar man dat hij niet waardig iseen gesnedene in mijn serail te zijn omdat hij niet overgekomen is. Nu, vaarwel! Schielijk be scheid aan uwen vriend B. Denkt gij wel om die twee gebonden exemplaren Een dag of wat later: Nu begint mijn geduld geheel en al ten einde te loopen Beeds 14 dagen hebt gij de bladen ge had en nu nog geen exemplaren 't Kan er waarachtig niet door! Ik begrijp, dat mijn vrienden ze hebben zullen, als iedereen ze krijgen kan. Dit bevalt mij niet. Er is evenwel nu tijd genoeg geweest, om die exemplaren voor mij te laten innaayen. Eerst hebt gij een vreeslijken haast gemaakt, en nu ze gereed zijn blijven ze liggen. Iedereen vraagt mij "wanneer komen uwe Gezangen uit?" Ik ben ongesteld en moet mijn kamer houden; zijt gij en uwe vrouw nog welvarend? Y aart wel T. T. Zend gij maar een exemplaar aan Uyttenhooven. B. 1) Hij bedoelt natuurlijk zijn povtretjen op het titelblad.

Archief | 1878 | | pagina 653