285 met dit al geloove ik, dat het altijd beter is, om eerstgemelde redenen zich de ziekte liever te zwaar voor te stellen dan zich te veel te v ley en. Yoor "t overige kan ik u op nieuws gerust stellen, dat het den zieke nergens aan ontbreekt, zoo hetgeen tot zijn genezing als verkwikking eenigsins kan dienen. De tijd verbiedt mij wijdloopiger te zijnwaarom ik ook aan juffr. Baane noch den Hr. Zandtl. schrijven kanUEd. verzoekende van Hun Ed. den inhoud dezes ten spoedigste te communiceeren. Ik blijve, met alle hoogachting, mej. UEd. Dw. Dienaar, A. IIarlingh. Utrecht2 Maart 1786. P. S. Op 't oogenblik kom ik van den zieke, en vinde zijn krachten dezen dag niet verminderd; hij had een weinig gerust. Dez. aan dez., 6 Maart Mej. Ik vinde mij wederom in de onaangename noodzake lijkheid van UE. geene gunstige berichten omtrent de ziekte van uwen geliefden zoon te doen toekomen. De krachten zijn sedert mijn laatsten eenigsins verminderd, schoon wij gedurende de laatste 24 uren daar niet aan verloren hebbenop 't oogen blik vonden wij zelfs de pols eenigsins gunstiger dan gisteren en den lijder, die de voorgeschrevene medicamenten en voedsel redelijk wel inneemt, volkomen bij zijn kennis. Het een en ander te zamen genomenoordeelen wij den zieke bij aanhou- denheid in geen gering gevaar, evenwel niet buiten alle hoop. Hoe zeer verlange ik, dat het den Hemel behagen mochte van UE. en ons allen, die het meest belang in hem stellen, met een gelukkige herstelling van den lijder te verblijden! Weest intusschen op nieuw verzekerd, dat er, in allen oj)zichte, alles met de meeste zorg wordt aangewend, 't geen tot zijn verkwik king of genezing zou kunnen verstrekken. Dr. Romer die mij verzocht heeft, UE., schoon onbekend, van zijn respect te

Archief | 1878 | | pagina 671