298 Met 1580 begint het archief der diakonie zijn licht te ver spreiden In dit jaar schijnt er eene reorganisatie te hebben plaats gehad. Althans het notulenboek begint met Den 22 De cember 1580 is gehouden de eerste vergadering der diaco- e nen. Zij stelden toen vast bijeen te komen des Sondachs nae den noen ten vier uren." Dit geschiedde volgende 't accoordt en besluyt op Saterdage voorleden in de ker- eken raadt gedaen." De vergaderingen zouden in 't vervolg in een ander lokaal plaats hebben Alsoo de vergaderinge van nu voortaen zal gehouden worden in 't weeshuvs is besloten dat men de Kiste n staende in de (St. Jacobs) Kercke zal transporteren met al de brieven en monumenten daer in zijnde en den armen competeren." Reeds uit het voorgaande is duidelijk dat de vergadering van 22 December 1580 niet de eerste vergadering in absolu- ten zin is geweest. Diakenen beroepen zich dan ook reeds in den beginne op de gewoonte Alsoo men gewoonliek is twee dagen voor >t nyeuwejaersdach te verpachten de visbanken" (25 Dec. '80), en //op Woensdage zal men den armen turf delen op den voor tdeden voet." (8 Jan. '81) De eerste zekere berichten over den toestand der diakonie te Vlissingen beginnen echter eerst met 1580 't zijn hoofdzakelijk Notulen van diakenen en Resolution der Stad (in het diakonaal archief aanwezig) waaruit wij een en ander verzamelden. De stof laat zich geleidelijk in verschillende onderdeelen splitsen achtereenvolgens stellen wij ons voor aan te toonen hoe het in den loop der tijden gesteld is geweest met

Archief | 1878 | | pagina 684