309 alle de diaconen geresolveerd dat het, poyndt van meuagie in allen saeken den armen aengaende sal by de handt genomen werden enz." 1 Maart 1642 was de ontvanger in voorschot aan de armen 1064 VI. derhalve verzoekt de ontvanger datter moght O O order gestelt en middel beschaft werden om hun aen geit te helpen ofte anders niet en coude ofte en soude yet meer voor den armen betaelen." 5 November 1651 worden twee leden met den ontvanger in commissie gesteld om middelen te beramen tegen den nood, en op 11 November verzoekt men den burgemeester //eene col- //lecte met een subsidie eude aentewysen de rekenynge wat daer te cort comt 4 Mei 1652. '/Deze vergaderinge is gehouden om order //te mogen hebben van deerwaerdige magestraet ende dat om geit te lichten tot lasten van den armen also den ont- vanger dat versoekt ende claegt dat hy niet langer en weet //te betalen/' Een resolutie der stad van Eebruari 1688 bevat de woor den Omme de geoppresseerde finantiën der stadi diaconie //zooveel mogelijck te soulageren." 30 Juli 1664 vinden wij reeds het woord subsidie//om te versoeken aen de eerwaerdige heeren der stede Vlissingen //een subsidie van 500 p. VI." 12 December 1714: Geresolveert dat er nu voortaen geen kleederen aan den buytenarmen meer zal werden uytgedeelt ter oirsake van het gering inkomenwaardoor de armen als h nu niet in staat is om daerinne te continueren." In 1765 wordt er door den burgemeester op bezuinigingen aangedrongen van 1760 tot '66 leende de diakonie aanhoudend nieuwe sommen tegen intrestdaar zij geen fondsen heeft kan l) 8 Mei 1652 „is er eene vergadering gehouden van diacouen met vyf gecommitteerden van den Magestraat om middelen te beramen voor onder houd der armen."

Archief | 1878 | | pagina 695