313 iegenheden bleken diakenen met de voordracht niet ingenomen dan verklaarden zij somtijds die personen niet te zullen stem men x) een andermaal werd er besloten door het collegie dat er in het collegium qualificatum zoo veel stemman zouden worden uitgebracht als er zich voor de door de meerderheid gekozen candidaten hadden verklaard2) een enkele maal werd er ook hem gegeven om de vergaderinge voor te dragen die op aenstaende Sater- „daghe 8 deser soudeu verkozen werden met versoek aan deselse of er ymand „tegens deselve yets hadde iutebrengen of anders by te voegen dat sy haar maar vryelyk souden declareren of dat anders met egale stemmen moesten beroepen worden." „9 May 1732. Den praeses heeft dese vergadering laten beleggen om „kennis te geven dat hy d'heer Burgem', heeft gesproken. En ZynEd. versogt „nyt naam van de broederen diacouen om nieuwe diacouen te verkiezen waar- „van door deu praesis aan ZynEd. by geschrifte de lyst wierd overgegeven en „alsoo Pih.ter Jaspf.k van Nisfen op de lyst voorgesteld heeft voorn, heer Bnrgem'. sulx afgeslagen en versogt daar een ander voor te sullen nemen ,,'t geen van den praesis werd voorgedragen waarop geresolveerd is dat ieder diaken syn vryheid behoud om in de consistorie te beroepen soodanige per- „soon als hun goet dunkt. Waarvan aan dhr. Burgemr. door onzen praesis en syn maat zal kennis worden gegeven(Deze van Nispen is dan ook niet tot diaken verkozen). Iets desgelijks viel voor in 1773. Volgens het bovenstaande moet dus niet door 15. aan D., maar omgekeerd door D. aan B. een lijst ter hand gesteld zijn. 'T zelfde vinden wij vermeld „7 Meye 1735 de praesis heeft aan SyuWelEd. overhandigt een brieffie der naamen I, van de personen dewelke de broederen diakenen geraag soude hebben dat op „de aanstaande verkiesinge tot diakenen verkooren werden;" en iets verder: het geliefde denselven Heer Burgemeester aan hun te seggen dat haar Edel Achtbre in het voorstel door de diakenen aan dhr. Burgern'. Winkelman ,i overgegeven genoegen naamen ende teffens aan hun overgevende een dierge lijke brieffie van de naamen der persooneu dewelke haar Edel agtbr. geraag „soude hebben dat tot ouderlingen verkoren weide." s) 7 Meye 1735. En is geresolveert om heden gesamentlvk na de consistorie „te gaan op eene boete van 5 schillingen en de opgegeven ouderlingen en „diakenen aldaar met eenparigheyt te stemmen, exempt D. Sandkks en „P. Wouters die haar stemmen onttrekken wegens de opgegeven diakonen ii en deselve vryhoudeuwerd verder den scryba geordouneert een brieffie van de ouderlingen en diakenen overtegeeven voor twaalf stemmen." i

Archief | 1878 | | pagina 699