314 op niet-medestemmen boete bedreigd; x) ook is er eens door den burgemeester aanmerking gemaakt op een lijst die hem door den praeses was ter hand gesteld. (Zie de noot op de vorige blz Somtijds ook leidde de samenkomst tot geen resultaat s). Der vermeldiug overwaard is in dit opzicht eene resolutie van bur gemeesters en regeerders van 23 Juli 1724 de diakenen had den hoogloopende onaangenaamheden gehad over de verkiezing van nieuwe diakeuen de minderheid beklaagt zich bij den raad en deze zegt en opdat, de seer onordentelijke manier nu eenige jaren agter den anderen door Dyakenen gepractiseerd om malkanderen onder stemmen te breugen voor het toeco- mende mag werdeu nagelaten is goetgevonden en verstaan dat aen de Diakenen sal worden geinterdiceert eenige extra- ordinaire vergaderinge te houden voor het aengaen van een collegium qualificatumofte ook malkanderen voortaen meer //onder stemmen te brengen." Bij resolutie van 6 April 1765 werden door den raad vast gesteld de vereischteu voor benoembaarheid tot diaken terwijl 22 Maart 1783 door den raad verboden werd, personen in dienst van de stad tot diaken aan te stellen. Eindelijk zij hier nog vermeld dat op 18 December 1 735 een der diakenen door het consistorie in zijne betrekking is gesuspendeerd. Hier had men dus twee lijsten terwijl er een briefje voor twaalf stemmen werd ingediend. Ook in Mei 1768 vinden wij vermelding van onaangenaamheden tusschen de predikanten en ouderlingen en de diakenen hierover Ontstaan. 9 Juneij 1711. Deze vergadering is beleyt ten eynde met eenparige stemmen te gaan na de consistorie tot het maken en verkiezen van nieuwe ouderlingen en diakenen alles op verbeurte van dry gulden voor die geen die niet en stemt die de meerderheyt van stemmen in de weesschool gehadt heeft." 2) 6 Meye 1713 p. a. „doch alsoo de vergaderinge na veel pro en contra debat in geenderleye manieren konden overkomen tot het verkiessen veel min tot het maken van een Rombout van Halen tot ouderling soo svu deselve ii naar den text hier vermeitseer misnoegtconfuys en in groote disorder vertroeken,"

Archief | 1878 | | pagina 700