315 Het ontslag werd diakenen verleend door den raad7 April 1734 verzocht een van hen zijn ontslag aan het college doch alzoo ii dat een zaek is waer in de diakenen niet kunnen treeden zon- der bevorens haar Ed. Agtb. daeromtrent te kennen enz." Ook moest er door diakenen verlof worden gevraagd om den dienst van overledenen of tusschentijds ontslagenen door de overgeblevenen tijdelijk te doen waarnemen. Na 1795 werd de stad niet meer gekend in het benoemen van diakenen. Hoe de verkiezing in Middelburg ging weten wij van elders. In Smallegavge pag. 449, vinden wij opge- teekend //Tot den opzicht en de tucht van vader-en moeder- //looze arme kinderen worden alle jare bij de consistorie en kerkenraed einige bequame mannen tot diakenen en arm- meesters voorgesteld waer uit de magistraet de helft verkiest //om te dienen tot regenten over deze arme weesen." Over het bestier van St. Barbaren Gasthuis worden mede alle jare onder de vergevinge der smalle diensten by de hee- //ren magistraten gestelt en verkooren eenige regenten." En van het oude Mannenhuis Het gansche regiment bestaet by eenige aensienlyke mannen van de magistraet daer- toe gestelt en verkooren." In de Acta Synodalia van Goes, 12 November 1620 vindt men onder Cap. Ill art. 1: //Alsoo den Synode vertoont is dat in de steden ende dorpen van Zeelant zeer groote ver- scheydentheyt wert gebruyckt in het verkiezen der diakonen wordt raetsaem gevonden redres daervan by haare Ed. Mog. //te versoecken." Ad f. Hier verdient de ontvanger van de armen in de eerste plaats eene vermelding. In de eerste notulen vinden wij daaromtrent weer niets dat zekerheid geeft1) alleen zien wij dat de ontvanger tegen- l) Alleen vinden wij op 15 December 1584 woordelijk het volgende In- structic ofte articulen waer op de outfanger vau de armen dezer stede hem

Archief | 1878 | | pagina 701