327 de competentie van den raad te erkennen terwijl de zaak door wederzijdsche concessies haar scherpe hoeken verloor zoodat een oplossing mogelijk werd. i. Diakenen vragen aan den raad welke uitlegging er moest gegeven worden aan artikel 3 en 4 van 't nieuwe reglement op de weesschool van 28 Februari 1739; deze uitleg wordt bij resolutie hun gegeven. Jc. In September 1752 worden diakenen door den burgemeester geholpen om eene pretentie te innen op den Engelschen con sul te Veere wegens verplegingskosten van soldaten. I. Diakenen vragen per request inlichting aan Bailleu, Bur- gem™., Schepenen en Baden of de opgenomenen in de groote Banjaert even veel zullen moeten betalen als die in de kleine Banjaert (1757). m. Wethouders en raad gelasten diakenen over te leggen een lijst van de boeten die zij op verschillende overtredingen onder elkaar hebben vastgesteld (1762). n. Diakenen wordt bevolen door Wet en raad twee oude stads werkers op te nemen in het gasthuis voor hun leven zonder dat zij betaling of afstand van hun inventaris behoeven te doen (1763). o. Nadat de scheiding in drie deelen had plaats gehad (1767), besliste de raad de geschillen over de verplichting tot onder stand tussehen het gasthuis het weeshuis en de diakonie. x) p. Zoo wordt ook door den raad een contract goedgekeurd tussehen gast- en weeshuis gesloten waarbij regels gesteld wor den omtrent de opname van zieke kinderen (1782). q. De reglementen en ordonnantiën op de verschillende gestich ten worden door den raad vastgesteldde oudste die wij ver meld vinden is de Generale ordonnantie op het oude mannen //en vrouwenhuys'' van 23 Augustus 1716. Verder eene van 22 Februari 1739 waar achter eene.or- donnantie volgens welke de diakenen van den Nederduitschen Resolutie 20 Mei 1769; resolutie 1 Mei 1773 resolutie Februari 17S0,

Archief | 1878 | | pagina 713