337 gaven voor hunne onvermogenden te gemoet te komen met openlegging van hunnen staat het tekort komende op eene naauwkeurig berekende wijze om aan hun nooddruft te vol- n doen en te gelijk hun staat allengskens te verbeteren, zul- //len kunnen verkrijgen uit eene algeineene Stads Armkas onder directie van het Publicq Bestuur uit de daartoe reeds n geaffecteerde of nog te affecteeren Lasten Inpositien Boe- ten en Breuken opterigtenwordende mitsdien aan alle vo- rige dispositionten opzigte van gezegde Lasten Impositien Boeten en Breuken die tegen deze tegenwoordige dispositie eenigsints zouden kunnen strijdig zijn, voor zooverre, zy //dezelve aan eene particuliere Gemeente toeschrijven, by //dezen wel uitdrukkelijk gederogeert en zodanige dispositien //ten dien opzigte, geheel en al buiten effect gesteld. Ten Lasten van deze zelfde algemeene Stads Armkaszal ook //komen al wat tot algemeen nut van alle de Armen zonder onderscheid dienstig kan zijnals daar zyn de pensioenen n van Doctoren Chyrurgyns Apothecars Arm-schoolmeesters n en dergelijken zoo ook de Reparatien der Gebouwen voor Stads Armhuizen voor zoo verre deze Huizen daar geen toe- ii reikende middelen toe hebben en in een woordal dat geen //waar uit alle Gezindheden, voor hunne behoeftige onderho- //rigen, eenig nut kunnen trekken." Tegen deze ordonnantie hadden diakenen ernstige bezwaren zij zullen zichzelven niet kunnen behelpen daar zij niet vol doende vaste inkomsten bezitten, en dus wel onder suprematie van den raad der stad moeten komen en zich aan de nieuwe bepalingen der ordonnantie onderwerpen zij besluiten onder overleg met den kerkeraad een protest tegen de nieuwe regeling intedienendoch dit wordt na veel gepraat en geschrijf ein delijk opgegeven. De zaak wordt nog slepende gehouden en ondertusschen wordt in September 179 6 de laatste rekening aan de overheid gedaan over het jaar 1795. Eindelijk presenteeren in October 1796 de diakenen alleen Archief IIIe dl. 3e st. 22

Archief | 1878 | | pagina 723