343 '/en Maas de dati 19 September te voren, //dat de admi- nistratie' en directie van het armwezen op denzelfden voet als tot nu toe gebruikelijk is worde gecontinueerd en daar het stedelijk armfonds op welke de vertooners ook aanspraak heb- ben onder UI. opzicht wordt geadministreerd zoo enz." Merkwaardig, in dit opzicht is nog het geschil met Uitthem over den onderstand van een kindbeide partijen beroepen zich op het plakkaat van 1705 en vragen de beslissing van het Departementaal bestuur van Schelde en Maas, dus van een administratief lichaam. (1802) 2) In Augustus 1801 zitten diakenen zonder fondsen en zon der contantenmet schuld bezwaard in October verzoeken zij dan ook den raad om of eene extra toelage te verleenen of als het niet anders kon dat zij dan in 's hemels naam maar op den voet en ordonnantie daartoe vastgesteldbij het stads armenfonds mochten worden geaccepteerd. Het kwam vooreerst nog niet tot eene formeele beslissing maar feitelijk ontving de diakonie tusschen 1801 en 1809 telkens subsidiën uit het fonds en gedroeg zich geheel als staande onder toezicht van den raad. 3) Na de oprichting van het koningrijk Holland maakten de stedelijke armfondsen plaats voor bureau's van weldadig- 19 September 1800 werd er eene aanschrijving rondgezonden door het Departementaal bestuur van Schelde en Maas volgeüs welke alle armbezorgers (zoo Tcerlcelijke als politieke) gelast werden in hunne administratie op den ge wonen voet te blijven voortgaan terwijl zij zoo noodig dan subsidie zouden ontvangen uit het stads armfonds. 2) Evenzoo correspondeerden de diakenen in Januari 1802, over den on derstand van een arme met Schout en Wethouder en van den Hatje. 3) Bij Luttenberg (Verv. op het Gr. Placcaatboelc p. 64), is te vinden onder 18 Mei 1802: Reglement ter verkiezing van gecommitteerden uit de gemeente der stad Vlissingenten einde ingevolge art. 75 der staatsregeling (van 1801), een plan van belasting ten behoeve der algemeene armen dier stad te arresterenzijnde dit reglement vastgesteld bij besluit van het Staatsbe wind. In het archief der diakonie is geen spoor te ontdekken noch van dat plan noch van de invoering.

Archief | 1878 | | pagina 729