347 Bijlage IT. PLACAAT en REGLEMENT tot het on derhouden van arme Kinderen gearres teerd den 23 September 1705. De Staten van den Lande ende Graeffelykheid van Zeeland allen dengenen die dezen zullen zien of hooren lezen Salut doen te weten, dat wij, na voorgaande rype deliberatie voor een Reglementvastgestelt en gearresteerd hebben zoo als wy vaststellen en arresteren by dezen dat alle zoodanige persoo- nen die uit eenige plaatsen zoo in de steden als ten plat- tenlaude, zouden mogen zyn vertrokken, na verloop van een jaarzullen werden verstaan niet meer te behooren tot die plaatsevan waar dezelve vertrocken zyntot sulken effecte dat die plaatsvan waar dezelve vertrokken zyn niet zal konnen verobligeert werdenom aan zoodanige personenof derzelver Eamilliën die tot armoede vervallen zijn te praes- teren die officiën van Barmhertigheid die dezelve aan de arme Ingezetenen van hare plaatsen gewoon zyn te iaten genieten en zulksdat zoodanige persoonen naar dat dezelve een jaar uit een plaatse vertrokken zijnziek of zugtig werdende of komende te overlyden en kinderen naartelaten zonder middelen waaruit dezelve kinderen onderhouden en gealimenteerd zouden kunnen werden de voorsz. persoonen zelfsofte hare voorsz. kinderen niet en zullen mogen werden gezonden na die plaat sen toealwaar dezelve van daar vertrokken zynom aldaar de voorsz. officiën van Barmhertigheid te erlangen hetzy dat de gemelde kinderen in de voorsz. plaatsen van waar se ver trokken zyngeboren mogten wezen of te nietmaar zullen de voorschreve officiën van Barmhertigheid of onderhoud aan zodanige personen of, by derzelver overlyden aan hare kinde ren moeten werden gepraesteerd van die plaats daar dezelve

Archief | 1878 | | pagina 733