77 //lioen belast, en veel erger gesteld was, zoodat hoe meer de brodderiën voor den dag kwamen, zoo veel 1e meer hare obligation kwamen te declineeren, tot dat, alles naakt en klaar opengelegd wordendedezelve obligation eindelijk tot 20 ja minder percent vielen en onverkoopbaar werden." De regeering moest zich duchtig inspannen om de burgerij te bevredigen en de rust te bewaren. Met dat doel werden dan ook den 22 Juli, aan commissarissen uit den Raad zoowel van de Wisselbank als van de Leenbank, twee ge committeerden uit de burgerij toegevoegd: waartoe, uit het dubbeltal door de koopliedenburgers en gilden opgemaakt de burgemeester Joiian Schoker en de schepen Johan Bec ker, als Commissarissen van de burgerij voor de Leenbank, benoemd werden. Den 22 September werd aan de regeerende en oud-burgemeesters en de Commissarissen van de Leenbank opgedragen te besogneren in wat voege men de kapitalen van weezen en eenige onvermogende personen het best zou kunnen aflossen; maar zij schijnen in deze besogne niet ge lukkig geslaagd te zijn. Want in de raadszitting van den 14 October 167b betoogde burgemeester Le Sage de noodzake lijkheid dat er iets gedaan werd tot herstel van de beide ban ken en gaf hij in overweging omnevens Commissarissen van de Leenbank, nog eenige heeren uit het collegie te commit- teeren, die met gecommitteerden uit de geïnteresseerden ge zamenlijk zouden delibereeren over het uitvinden van de noo- dige geldmiddelen tot een fonds om //ten minste den intrest //daaruit te kunnen voldoen;" alsmede om neerstiglijk te on derzoeken//of ook eenige Commissarissen in der tijd eenige //penningen van de Leenbank mochten hebben ub gezet tegen het reglementof der bank eenige schade toegebrachtwaar- voor zij of hunne erfgenamen aansprakelijk zouden wezen." De //serieuze besogne" die men den 24 October over dit voor stel hield, leidde tot het besluit om twee raadsleden extraor dinair te commilteeren en om de geïnteresseerden te verzoeken een gelijk getal uit hun midden te benoemen die dan ge-

Archief | 1878 | | pagina 81