88 noch de verhooging van de recognitiegeiden, hierboven ver meld en welke ten doel had om de houders van obligatiën tot de conversie aan te moedigenbrachten iets te w eegterwijl men voortdurend te worstelen had met de klachten en de eischen van de geïnteresseerden. In Juni 1674 hadden zij zich tot den Raad gewend met het verzoek om authentieke afschriften te hebben van alle de resolutiën bij Wet en Raad omtrent de Leenbank genomenen om opgaaf van de namen en toenamen van alle de heeren die er over gezeten hadden. En hoewel men daarop besloot dit rekest in handen van de Commissarissen te stellenmet last de supplianten te ontbie den en dezen het //groot misnoegen" van H. E. A. te be- toonen wegens //de aanstootelijke perioden die doorgaans in //die requesten invloeijenvoorts de ongegrondheid van het verzoek aan te toonen en hen tot afstand te disponeeren schijnen de geïnteresseerden in dit laatste weinig lust gehad te hebben. Althans den 1 Juni 1675 werd hun verzoek toe gestaan om de lijst te mogen hebben van de heeren die se dert 1636 tot 1672 regeerende- en oud-burgemeesters waren geweest; den 29 dier maand werden Commissarissen ge machtigd aan de gecommitteerden van de geïnteresseerden opening te geven van de posten door de West-Ind. Compagnie voldaan en van dien welke nog verschuldigd waren gebleven met verklaring dat geene verdere of andere akte van autori satie tot de novatie van de verbandbrieven bestond, dan bij het hun afgegeven extract uit het secreet register gevonden werd; den 17 Augustus weiden zij gemachtigd aan ge noemde gecommitteerden opening te geven van de namen der Commissarissen van de Leenbank sedert 16361672 en 1673, bij welke de Staten den verkoop van de Heerlijkbeden (waarover la ter) van den 50en penning eximeerden. Zie hierboven bl. 80. Den 17 April des vorigen jaars waren Com- missarissen geautoriseerd, de geïnteresseerden, wanneer dezen zulks verlang den, te kwalificeeren ten hunnen koste, diegenen der vroegere Commissaris sen, die het verband veranderd hadden 't welk de bank op de West-Ind. Compagnie had gehadin rechten te betrekken.

Archief | 1878 | | pagina 92