89 van de heeren die de rekening jaarlijks hadden opgenomen den 21 September eindelijk gelastte men de Secretarissen van de Stad aan den gecommitteerden van geïnteresseerden extrak- ten af te geven van alle de resolution rakende de Bank van Leening sedert 16361672 genomen. Men had zóóveel te stellen met de beide banken, dat men, den 29 Juli, op voorstel van burgemeester Le Sage, besloot dat alle vrijdagen 's namiddags //eene serieuse besogne over de herstelling van //de beide banken zou gehouden worden door de regeerende //en oud-burgemeestersde thesauriersde Commissarissen //van de beide banken, en de heeren van 't buffet," (de raad- pensionnaris en de beide secretarissen, of de rechtsgeleerde ministers van wet en raad 1). Toen men in de raadszitting van den 11 Januari 1676 door de klacht van de geïnteresseerdendat de intrest van de obligatiën niet overeenkomstig het provisionneel accoord van 1674 voldaan werd, wederom in het nauw gebracht waskwam men op de gedachte van de Heerlijkheden en an dere stedelijke eigendommen te verlotenwaartoe men van de Staten oclrooi verzocht en, den 24 Juni, verkreeg. Het plan van deze loterijdoor den secretaris M ait.jaeut gemaakt en door den Raad, den 12 Januari 1677 gearres teerd, is gedrukt en in het Provinciaal archief (portef. vak Citteks) te vinden. Volgens de Conditiën ende artycTcelen waer naer een ijder sich in dese Lotery sal hebben te regule ren; zoo in H inleggen der loten als in 't genieten van de pry sen, zou men die loten bij inteekening kunnen bekomen, tegen obligatiën ten laste van de Leenbank, of tegen gereed geld. Voor ieder pond vl. in obligatiën kreeg men één lot voor ieder pond in geld kreeg men twee lotenvan de eersten kon voor niet minder dan 8 van de laatsten voor niet meer dan 4 vl. worden ingeschreven. Die voor de meeste lotenbij besloten missive, of bij inteekening, inschreef, kreeg 300 ca- Smallegange bl. 439.

Archief | 1878 | | pagina 93